Dětský festival Sporťáček navštíví v Brně legenda Železný

Nemůžete se rozhodnout, k jakému sportu vaše dítě povedete? Nechte ho vybrat si podle svého. O nadcházejícím víkendu do Brna již podruhé zavítá celorepublikový putovní festival s názvem Sporťáček. Jeho cílem je dětem i jejich rodičům na jednom místě představit co nejširší nabídku sportovních aktivit. V komárovském sportovním areálu na Hněvkovského ulici a koupališti Biotop tak budou mít zájemci možnost zcela zdarma okusit na vlastní kůži přes 50 sportů a navíc potkat atletickou legendu Jana Železného či biatlonovou hvězdu Ondřeje Moravce.

ilustrační

Kdy? Již v sobotu 17. září od 10 do 18 hodin.

Náborový sportovní festival Sporťáček má v Česku už šestiletou tradici a tento víkend se podruhé odehraje i v Brně. Nabitá přehlídka sportovních disciplín pro děti i dospělé slibuje bohatý program, celkem se jich zde představí na několik desítek. Kromě tradičních sportů jako basketbal, aerobic nebo fotbal zde bude k vidění také street dance, nejrůznější druhy sebeobrany, capoeira, biatlon nebo skateboarding. Rodiče si zároveň mohou promluvit s trenéry a odborníky. „Naším hlavním cílem je dostat co nejvíce dětí k pohybu a sportu, který je bude bavit. Letošní ročník bude ještě větší než ty předchozí, bohatší na sportovní disciplíny, tím pádem věříme také v rostoucí účast. Novinkou je projekt Sporťáček pomáhá, což je charitativní složka pro sociálně slabé či handicapované, kterým nabízíme dotace, jež mohou usnadnit jejich cestu ke sportování,“ uvedl ředitel festivalu Jakub Makalouš. 

Na festivalu nebudou chybět ani celebrity, návštěvníkům se při rozhovoru s populárními moderátory Pavlem Cejnarem a Zorkou Hejdovou představí známí sportovci, načež budou k dispozici fanouškům během společného focení a autogramiády. Letos se Sporťáček může chlubit účastí hokejové superstar Jaromíra Jágra, který zavítal do Ostravy. O uplynulém víkendu na něj pak navázal v Praze olympijský vítěz v judu Lukáš Krpálek a pozadu určitě nezůstane ani Brno. Letos přislíbil účast trojnásobný olympijský vítěz a světový rekordman v hodu oštěpem Jan Železný. Vedle něj se objeví i další medailista z olympiád a mistrovství světa – biatlonový reprezentant Ondřej Moravec. Tato jména doplní ještě bývalý vynikající cyklista Ján Svorada, vítěz tří etap na Tour de France. 

Unikátní český koncept už za svou historii od roku 2011 k pohybu přivedl více než 10 tisíc dětí. „Vztah k pohybu je něco, co si člověk dokáže vypěstovat a být na tom závislý třeba pak celý život. Kdo ještě závislý není, měl by přijít právě na Sporťáčka,“ dodává Makalouš. Sporťáček má letos za sebou zastávky ve Zlíně, Karlových Varech, Ostravě a Praze. Po brněnské verzi Sporťáčka festival zavítá ještě v sobotu 24. září do Plzně. Vstup i všechny aktivity v rámci Sporťáčku jsou zcela zdarma. Akce se koná pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, České unie sportu i primátora města Brna Ing. Petra Vokřála. Připraveny budou i dovednostní soutěže o hodnotné ceny a exhibiční vystoupení.

Více informací naleznete na www.sportacek.cz.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.