Deštivé zahájení sezóny v Pardubicích

Text a foto: Lenka Sklenáková
Téměř po dvou měsících oproti původnímu termínu se 20.6.2020 otevřely brány dostihového závodiště Pardubice. Na programu byl Zahajovací dostihový den. Těsně po jednom z rozvolnění vlády bylo možné do areálu vpustit až 2000 diváků, i když toto číslo nakonec nebylo naplněno z důvodu celodenního vytrvalého deště.

Ten nakonec ovlivnil i samotné dostihy, neboť po první odběhnuté crosscountry dostihová komise krosy zrušila pro nezpůsobilost dráhy. Všechny ostatní dostihy se tedy konaly jako klasické steeplechase po vnější dráze, tzv. dokola.

Prohlédněte si velkou galerii Lenky Sklenákové
LS_pardubice20-1.jpg

V jedinném krosu (IV.kat.,3300m.), se z vítězství radovat tým okolo hnědáka BIG MAGO, kterého dovedla do cíle Veronika Řezáčová. Hned na prvním skoku dostih opustil ALVA (D.Vyhnálek). Zbytek pole se na skocích i v hluboké oranici statečně držel až k prodlouženému Taxisu, kde přes sebe upadli 4 koně - NON STOP (D.Dygrýn), WOODY (ž.P.Tůma), RONALDO KING (ž.L.Matuský) a SIRIUS (ž.J.Faltejsek).

V hlavním dostihu dne, Úvodní crosscountry Koroka (I.kat.,4500m.), využili 4 trenéři možnost škrtnout své svěřence bez sankce ( díky změně z krosu na klasickou steeplechase), a tak se dostihu zůčastnil jen kvartet koní. Nejvíce sil měl DUSIGROSZ (ž.J.Bartoš), za ním o 6 délek zpět doběhl jeho tréninkový kolega AENEAS (ž.J.Kratochvíl), třetí byl EVŽEN (ž.J.Myška) a tabuli uzavřel LOMBARGINI (ž.J.Faltejsek).

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.