DAVID VRŠECKÝ S ALIYYAH KOLOC DOSÁHLI SVÉHO NEJLEPŠÍHO VÝSLEDKU NA ZÁVODECH FFSA GT4 V LÉDENONU

Aliyyah Koloc předvedla se svým týmovým parťákem Davidem Vršeckým v předposledním podniku seriálu FFSA GT4 na okruhu ve francozském Lédenonu ve Francii skvělý výkon. Dvojice, která se tento víkend představila premiérově na okruhu v Lédenonu, se od volných tréninků a kvalifikace postupně zlepšovala. Za volantem vozu Mercedes-AMG GT4 skončili v sobotním úvodním závodě na 15. místě, což je jejich dosud nejlepší výsledek.

20220910_FFSA_GT4_05_Lededon_MP_IMG_7287

Kvalifikace a závod 1

Aliyyah se do úvodního hodinového závodu víkendu kvalifikovala na 29. místě celkově a během hektického prvního kola se posunula o tři místa na 26. pozici, když byl po incidentu před jejím vozem nasazen safety car. Při opětovném startu Aliyyah udělala další pokrok, když se posunula na 23. pozici, a díky udržení konzistentního tempa se jí podařilo vyměnit se s Vršeckým při povinné zastávce v boxech na 20. místě.

Na začátku druhého stintu se vůz Mercedes-AMG GT4 nacházel těsně za první dvacítkou, ale druhá žlutá vlajka na trati vytvořila v závěrečných 15 minutách vláček. To dalo Vršeckému šanci se ještě posunout vpřed, což se mu podařilo a dojeli tak na skvělém 15. místě celkově a šestí ve třídě Silver.

"Kvalifikaci zajela Aliyyah opravdu luxusně, já už jsem to tak skvělé neměl. Měl sem tam červenou vlajku, rozlitý olej po půlce okruhu, hrozně mi to tam klouzalo. Závod jsem si ale naopak strašně užil, přede mnou se hodně bouralo, těším se, až si prohlédnu onboardové záběry," hodnotil v cíli David Vršecký.

"Kvalifikace mi vyšla opravdu dobře, zlepšila jsem svůj čas z tréninků a cítila jsem se opravdu skvěle," řekla Aliyyah. "V závodě to byl opět chaotický start a v prvních kolech musel po kolizích na trať safety car. Pak jsem při restartu ztratila asi dvě místa a bránila jsem pozici, než jsem to předala Davidovi. Ten odvedl opravdu dobrý stint a skončili jsme na výborném 15. místě, takže jsme s prvním závodem opravdu spokojeni."

Závod 2

Do druhého závodu startoval Vršecký z 27. místa a v počátečních fázích závodu se rychle posouval vpřed, když předával vůz na 21. pozici. Aliyyah pak převzala Mercedes-AMG GT4 do druhého stintu dojela na celkovém 25. místě a na 11. ve třidě Silver.

"Pro mě to byl dnes docela bláznivý závod. Povedl se mi start, stále jsem se s někým předjížděl, bylo to hodně akční. Je to nejnabitější GT4 šampionát, jsem rád, že se ho účastníme a poměřujeme síly s těmi nejlepšimi a máme se od nich co učit,“ uvedl David Vršecký po závodě.

"David odstartoval a já se dostala na druhé místo, ale když jsem nasedla do auta, pneumatiky nebyly nejlepší, takže to bylo dost obtížné. Předjela mě dvě nebo tři auta, ale svedla jsem několik dobrých soubojů, takže za mě dobrý výsledek," shrnula neděli Aliyyah.

Závěrečný podnik francouzské série GT4 v Paul Ricard se uskuteční 14. - 16. října. 

TZ a foto: buggyra.com

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.