David Limberský a jeho golfový comeback…

Fotbalový obránce David Limberský se znovu vrací ke golfu. Přesněji řečeno, rád by letos odehrál několik turnajů a také si vylepšil HCP. Rodák z Plzně, který se s fotbalem podíval do světa, aby přes pražskou Spartu zakotvil ve svém rodném městě, hodlá na trávníku vydržet ještě pár let. Tedy, na tom fotbalovém. O tom golfovém se vyjadřuje velmi přívětivě, aby také ne, když je golf pro něj sportem číslo dvě na žebříčku popularity. Golfu přišel na chuť před několika léty a jelikož je nadšeným golfistou, zastihli jsme ho po fotbalovém tréninku, na golfovém hřišti v Darovanském Dvoře u Plzně.

Limberský

Čas bývá hlavní překážkou každého sportovce, který se tu a tam golfu věnuje. Velmi podobné je to také u Davida Limberského.

„Je to hodně složité, ale golf už hraji tak sedm let a strašně mne to chytlo, dřív jsem chodil hrát, nebo trénovat každý den, teď tolik času není, za poslední rok jsem byl asi jen třikrát, protože ty fotbalové zápasy, je toho strašně moc, ale pokud jsem na golfovém hřišti, tak si odpočinu a je to prostě relax‘‘.

David Limberský je metodik. Rád se kvalitně připraví jak na fotbalový zápas, tak i na ten „golfový“. Z mého pohledu je to ale nadšenec, který si věří, a když se něco opravdu povede, dokáže projevit i spontánní radost. To se ale podle jeho slov, v poslední době stává hodně málo. 

LimberskýMáte pocit, že golf je vhodným doplňkovým sportem pro vrcholového fotbalistu?

Pravdou je, že golf mi doktoři nedoporučovali. Hlavním důvodem je velký tlak na kolena, které potřebuji mít ještě dlouho v pohodě, ale hraji to sedm, osm let a žádné potíže jsem zatím nezaznamenal a tak nevidím žádný důvod, proč bych měl přestat. A k té Vaší otázce, myslím, že ano. Golf je opravdu dobrý doplněk nejen pro fotbalisty, ostatně důkaz je i v podobě velkého počtu jiných vrcholových sportovců, kteří se této nádherné hře věnují.

Golf sice není týmová hra, ale téměř nikdy ho člověk nehraje sám. Jak je na tom David Limberský, co se týká golfových parťák?

Tak nejčastěji je to můj spoluhráč Václav Procházka. S tím vlastně hraji svoji celou golfovou kariéru. Je pravda, že poslední dobou je to velmi komplikované se sejít, ale najdem si tu a tam čas. No a samozřejmě Pavel Horváth.

Známý narušitel golfových greenů a velký šprýmař. U toho bych se ještě zastavil…

Tak s Pavlem jsme chodili hodně, když jsem se golfu věnoval víc. Co ale můžu potvrdit, je, že sním se ten golf moc hrát nedá, protože vás hodně rozptyluje, ale pak když už jsem mu říkal, že s ním hrát přestanu, tak se umírnil a docela jsme si to užili. Ale někdy to bylo hodně komplikované. Dám příklad: chystáte se soustředit a následně odpálit ránu a on vám do toho něco řekne...No co budu povídat, prostě Pavel.

Sám jste svého času říkal, že jste při golfu soutěživý, je tomu tak i dnes, nebo se situace nějak změnila směrem k větší pohodě?

Víte co, osobně to člověk má v sobě nějak zakódované. Já chci vyhrávat, zvlášť, když se o něco hraje. Většinou jsou to samozřejmě nějaké drobné, ale to dá té hře nádech prestiže, soutěživosti, rivality. Tak to prostě je…Cílem je vždy předvést jen tu nejlepší hru, otázkou ale je, jestli se mi to daří…

David Limberský patří v naší fotbalové lize k nejlepším hráčům. S fotbalem se podíval do různých koutů světa a nepochybně bude ještě na vrcholu několik sezon. K jeho oblíbeným světovým golfistům patří Camilo Villegas a Tiger Woods. Na výhradně golfové dovolené ještě nebyl, ale již delší dobu uvažuje o to, že navštíví hřiště v Turecku a také by si rád zahrál některá hřiště v USA.  K tomu ale pravděpodobně dojde, až ukončí svoji aktivní fotbalovou kariéru. Jeho hlavním cílem je dostat se pod HCP 10.

Petr Bürger

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.