Daniel Bína vede po prvním dnu mistrovství světa třídy 2.4mR Kieler Woche 2017

Největší německá regata – Kieler Woche – je v plném proudu a Českou republiku zde reprezentuje 42 závodníků v 11 lodních třídách. Zatímco neolympijské třídy již mají většinou odzávoděno, ty olympijské začaly teprve včera a většinou mají odjeto po dvou rozjížďkách.

Pro paralympijské třídy je regata zároveň mistrovstvím světa. Skvělou zprávou je, že ve slabém větru, který panoval během prvního dne závodění (21. 6.), se nejlépe ze všech zorientoval paralympionik z Ria Daniel Bína. Po vítězství v první rozjížďce a třetím místu ve druhé vede průběžnou klasifikaci třídy 2.4mR (43 lodí na startu). To, že mu podmínky letos v Kielu svědčí, ukázal již v předcházejícím Open závodě, v němž získal bronz za vítězným Němcem Heiko Krügerem a druhým Američanem Dee Smithem.

V Kielu má premiéru také nová paralympijská třída Hansa 303, kterou zde poprvé zkouší další český závodník Alexander Sadílek. A nevede si také vůbec špatně, je na průběžném devátém místě z 26 startujících.

Z těch, co již závod dokončili, si připsala velmi pěkné umístění posádka Jiří Hrubý a Roman Houdek, kteří ve třídě Flying Dutchman skončili pátí. V silně obsazené třídě 29er (106 lodí), jíž se závod počítal do série Eurocupů, byli z našich pěti startujících posádek nejlepší na 45. místě Šimon Mareček a Jan Svoboda. Ve třídě Laser 4.7 skončila nejvýše z našich Lucie Keblová na 34. místě ze 74 lodí. Mezi 104 závodníky třídy Laser Radial byl nejlepším Čechem Benjamín Přikryl na 27. místě.

V olympijské třídě Finn drží po prvnímu závodním dnu jedenáctou příčku Ondřej Teplý. Na Laseru Standard je při neúčasti jeho bratra Viktora Teplého na skvělém 18. místě Jakub Halouzka (131 lodí). Ve třídě 49erFX závodí také slovensko-česká posádka Dominika Vaďurová a Sára Tkadlecová. Zatím se drží na 39. místě. Závodit se bude až do neděle 25. 6.