DALŠÍ VÝZVOU PRO LACKA A CALVETA BUDE ZÁVOD V LE MANS

Sedmým a předposledním závodem pokračuje sezóna ME tahačů na okruzích ve francouzském Le Mans. Na okruhu Bugatti budou jezdci týmu Buggyra ZM Racing bojovat o drahocenné body: Adam Lacko o posun v celkovém pořadí do elitní trojky a Téo Calvet o další vítězství v rámci Promoters Cupu.

Prohlédněte si velkou fotogalerii z Autodromu Most:

FIA_ETRC_Most.jpg

Závěr sezóny je už každoročně spjatý s dvojzávodem. Po Le Mans totiž přejíždí celá truckerská rodina do španělské Jaramy, kde se celá sezóna 2022 uzavře. Pro tým budou tyto dva týdny velmi náročné. „Nejedná se o nic, s čím bychom neměli zkušenosti. Samozřejmě je to vždy velké riziko, které závěr sezóny muže výrazně ovlivnit a v minulosti již několikrát ovlivnilo, ale jsme připraveni včetně záložního týmu,“ uvedl na adresu náročné logistiky šéf komunikace Buggyry Jan Kalivoda.

Adam Lacko si v předchozím závodě v Zolderu připsal na své konto druhé vítězství v sezóně a rozšířit svoji sbírku se pokusí hned ve Francii. „Okruh v Le Mans mám rád. Je to tady vždy tak trochu speciální, protože na vás z každé části dýchá zázemí proslulé čtyřiadvacetihodinovky. Když se podíváme do historie, tak i truckové závody se zde těší velikému obdivu. My máme cíl jasný, a to dotáhnout se v průběžném pořadí na pódiové pozice. Věřím, že v Le Mans na to máme,“ uvedl před odjezdem Adam Lacko.

Pro druhého člena týmu je to domácí závod a velikost podniku si uvědomuje také Téo Calvet. „Od organizátorů mám informaci, že je snad vše úplně vyprodané. Čeká se možná i rekordní návštěvnost, a to mě jako domácího jezdce samozřejmě těší. Kde jinde bych se měl ukázat než právě v Le Mans. Na druhou stranu je to velká zodpovědnost a k závodu přistupuji s respektem. Daří se nám, a tak máme na čem stavět,“ řekl francouzský jezdec, který to na okruh bude mít o poznání blíže než jeho český kolega.

Harmonogram závodního víkendu:

Sobota 24.9.2022:
15:05 FIA ETRC Závod 1 (11 kol)
17:45 FIA ETRC Závod 2 (11 kol)

Neděle 25.9.2022:
14:10 FIA ETRC Závod 3 (11 kol)
16:55 FIA ETRC Závod 4 (11 kol)

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting