Další titul pro Patricka Schobera

Patrick Schober, 17. ročný slovák si dvoma top pretekmi na Salzburgringu zabezpečil titul majstra cestných automobilov v triede do 2500 kubických centimetrov. 

Príchod na Salzburgring bol kvôli školským povinnostiam neskorý, takže už nemal možnosť zúčastniť sa voľných tréningov. Nebol to ale žiadny problém pre Patricka Schobera, ktorý auto aj Salzburgring síce veľmi dobre pozná, len nie v tejto kombinácii.

Patrick sa rýchlo zorientoval a posadil BMW na 23. štartovaciu pozíciu z celkového počtu 30 väčšinou výkonnejších vozidiel. V sobotňajších pretekoch potom Schober dosiahol veľmi dobré 17. miesto, ktoré znamenalo aj víťazstvo vo svojej triede. 

V nedeľu mal počas kvalifikácie trochu smolu, hustá premávka a žlté vlajky  zabránili k dosiahnutiu dobrého výsledku a to znamenalo 26. miesto na štartovom rošte pre 2. preteky.

Patrick Schober sa však jasne stal pretekárom dňa. V mnohých dueloch sa prebojoval o 9 miest a celkovo sa umiestnil na 17. mieste. Tvrdo ale férovo bojoval počas niekoľkých kôl s výkonnejším BMW E36 M3, ktoré svoju silu dalo Patrickovi  pocítiť hlavne na rovinkách. Na porovnanie, Schoberovo BMW jazdí s takmer štandardným motorom E46 325i.

Patrick však jazdil brilantne, najmä v technických sekciách a v konečnom dôsledku dokázal premôcť M3 a udržať ju za sebou. Tento výsledok znamenal aj víťazstvo triedy a teda ďalší titul v roku 2021 pre Patricka Schobera, tentokrát v cestnom automobile.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.