Další skvělý výkon Prokopa s Chytkou – po čtvrté etapě Dakaru jsou třináctí

Po chladné noci ve stanech v odloučení od svých týmů se závodníci vydali zdolávat 631 kilometrů dlouhou čtvrtou etapu Dakaru směr Al Hofuf. Zde na ně již čekalo obvyklé týmové a servisní zázemí. Z úterní porce kilometrů  bylo  299  měřených  a  posádka  Orlen  Jipocar  Teamu  si  po  skvělém  výkonu  opět  polepšila  v celkovém pořadí. Martin Prokop a Viktorem Chytkou dokončili denní porci kilometrů jako desátí nejrychlejší a aktuálně figurují na třináctém místě celkově!

Martin Prokop v bivaku úterní etapu zhodnotil:

„Dnešní etapa měla zase úplně jiný charakter a zatím byla každá odjetá etapa úplně jiná. Byla velmi svižná, ale nebylo to jednoduché na navigaci. Navigovalo se tam hodně a ve vysoké rychlosti, neustále se měnily kurzy a pro Viktora to bylo opravdu náročné. Vše ale fungovalo skvěle, Viktor měl dobrý den a vše se nám až na jednu chybu dařilo. Vzal jsem omylem jiný kurs a než mě Viktor přinutil se vrátit, tak jsme tam něco ztratili. Byl to celkově super den, výborně jsme se svezli a auto fungovalo zcela bez problémů. Nebyla to vyloženě odpočinková etapa, ale s výborně fungujícím autem a navigátorem to byla prostě zábava. Do cíle bylo asi třicet posledních kilometrů v krásných dunách a tam jsme si tu jízdu také užili. Organizátor nás sice nenechal moc vyspat, ale dal nám alespoň takovouto příjemnější etapu.“

Průběžné pořadí Rally Dakar 2024 kategorie automobilů po čtvrté etapě:

  1. Al Rajhi / T. Gottschalk – Overdrive Racing 15:44:39
  2. Sainz / L. Cruz – Team Audi Sport +00:04:29
  3. Al-Attiyah / M. Baumel – Nasser Racing +00:11:03

 

  1. M. Prokop / V. Chytka – Orlen Jipocar Team +01:08:21

Cesta Martina Prokopa vzhůru pořadím nebyla jednoduchá

V druhé dakarské etapě se Prokopovi dařilo, průběžně si polepšil o deset příček

Po sobotním kamenitém masakru a drsném úvodu letošního Dakaru se ve druhé etapě posádce Orlen Jipocar Teamu i přes  nevýhodnou  startovní  pozici  uprostřed  závodního  pole  zadařilo.  Martin  Prokop  s Viktorem Chytkou dokončili 463 měřených kilometrů jako desátí nejrychlejší a v celkovém pořadí si polepšili o deset příček na pětadvacáté místo.

Martin Prokop se po třetí etapě Dakaru posouvá na jednadvacátou příčku

Začátek nového pracovního týdne se na saudsko-arabské rally Dakar nesl v duchu třetí etapy s měřeným úsekem o délce téměř 440 kilometrů. Martin Prokop s Viktorem Chytkou dokončili etapu po výborném výkonu jen těsně za nejlepší desítkou na jedenácté příčce a v celkovém pořadí se opět posunuli výše, tentokrát na jednadvacáté místo. Ihned na konci měřeného úseku mohli týmoví mechanici pracovat dvě hodiny na autě a následně se posádka Orlen Jipocar Teamu přesunula společně s ostatními závodníky do odloučeného bivaku v Al Salamiya, odkud se v úterní etapě budou vracet za svými týmy do Al-Hofuf.

Martin Prokop v cíli třetí etapy: „Dneska to bylo zase drsné, a proto jsme na začátku zvolili vlažné tempo. Začalo to na brutálních kamenech a nechtěl jsem opakovat podobné problémy jako v první etapě. Jeli jsme hodně volně, ale myslím, že se to vyplatilo, i když nás třeba jedno auto startující za námi předjelo. Jediný velký zásek jsme měli v dunách, které byly extrémně měkké jako peřina a tři výjezdy jsme vůbec nezvládli pokořit. S větším tlakem v gumách kvůli kamenitým úsekům to bylo velice obtížné. Trápil jsem se jako ve svých dakarských začátcích, takže jsem musel couvat, otáčet se a všemožně duny objíždět, takže tam jsme ztratili hodně času. Prostě další etapa a další nářez včetně těžké navigace a náročného terénu pro auto, které dostalo opět zabrat. Jsem rád, že to frčí dál a posouváme se celkovým pořadím nahoru“


Další etapa:

středa 10. ledna Stage 5: Al-Hofuf - Shubaytah

Celkem 645 km – spojovací úsek 527 km, měřený úsek 118 km

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.