Další dobrý výkon Patricka Schobera.

Jen trochu chybělo štěstí.

Double V Racing, tým Patricka Schobera, měl poprvé v této sezóně pilota v Nascar Club Challenge. Jedná se o test pravidelnosti a je určen především pro nováčky. Bohužel nový týmový kolega po několika kolech poškodil společný vůz při havárii . Oprava byla dokončena následující den v pátek, jen krátce před prvním volným tréninkem Patricka Schobera . Vzhledem k tomu, že Zolder je pro Patricka opět zbrusu novou závodní dráhou, bylo potřeba vyzkoušet každé kolo ve volných trénincích.

Ale ani v Zolderu mu štěstí nepřálo. Po jediném kole ve druhém tréninku se zlomila ojnice a Patrick měl plné ruce práce, aby s vozem znovu nenarazil do zdi. Druhý den ráno tým vyměnil ojnici, vůz byl změřen a mohla začít kvalifikace na mokré, usychající trati.

Pneumatiky do deště byly na začátku nejlepší volbou a Patrick Schober se i přes málo zkušeností v "mokré fázi" dokázal posunout na 5. místo. První jezdci přešli na slicky a bylo vidět, že v této situaci to byla lepší volba.  Patrick byl také povolán do boxů na výměnu, ale bohužel o několik sekund později vynechal všechna měřená kola.

Do závodu tak odstartoval z P14, ale Patrick se svým stylem dostal až na P7. Alespoň do fáze safety caru. Bohužel Patrick provedl poslední dva předjížděcí manévry ve stejném kole, ve kterém vyjel safety car, a podle předpisů se předchozí kolo počítá do klasifikace. Takže zpět na P9, po restartu závodu, došlo opět k nešťastné nehodě v první zatáčce, do které byl bez vlastního zavinění zapojen i Patrick Schober. Kupodivu došlo k nehodě se dvěma jezdci, které musel nechat předjet – ale osud to tak chtěl.

Tým odvedl skvělou práci a nabídl do posledního nedělního závodu  Patrickovi opět velmi dobře fungující vůz. Ze středu pole se Patrick s několika dechberoucími předjížděcími manévry dostal do první desítky.

Další závod je za 3 týdny v Grobniku. Poprvé v sezóně to tak bude trať, která pro Patricka není nová, a snad mu bude i trochu přát štěstí..

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting