Dakarská startovní čísla jsou rozdána.

Rallye Dakar 2020 se nezadržitelně blíží. Nyní už známe trať i startovní čísla. Pořadatele připravili pro nadcházející ročník této nejslavnější soutěže trať o celkové délce 7500 km s 5000 km speciálních zkoušek, přičemž pět z nich je delších než 450 km. To všechno v zemi, která je skutečnou pouštní doménou, a kde se pojede 75 % rallye na písku.

V Česku tradičně nejsledovanější kategorií jsou kamiony, resp. trucky. S číslem 502 nastoupí u nás snad nejznámější dakarský pilot Aleš Loprais s Petrem Pokorou a Khalidem Alkendi. Číslo 504 si na svoje Iveco pojmenované "Karel" již lepí Martin Macík s Františkem Tomáškem a Davidem Švandou. Reprezentanti Buggyra Racing, Martin Šoltys s Tomášem Šikolou a Davidem Schovánkem pojedou s číslem 509. 

Česká stopa však tímto nekončí. V polské posádce s číslem 510 usedne jako mechanik Filip Škrobánek a v mezinárodní posádce vozu s číslem 521 Petr Vojkovský. Truck se strrtovním číslem 535 bude pilotovat Robert Randýsek s navigátorem Geoffrey Thalgottem.

V prestižní kategorii automobilů bude Martin Prokop (#306) čelit světovým hvězdám rallye jako jsou Nasser Al-Attiyah, Stephen Peterhansel a Carlos Sainz. V této kategorii letos zkusí štěstí i ex-pilot F1 Fernando Alonso. Pod českou vlajkou zde dále startují zkušení matadoři Tomáš Ouředníček s Davidem Křipalem (#328) a Miroslav Zapletal s Markem Sýkorou (#331). Poprvé za volantem "malého" auta se objeví Martin Kolomý s navigátorem Jiřím Strossem (#339). Dalším českým želízkem v ohni bude Boris Vaculík s Martinem Plechatým (#343). Španěla Jordi Queralto bude navigovat Petra Zemánková (#390).

V kategorii speciálů SSV se na Dakar vrací zkušený Josef Macháček s navigátorem Vlastimilem Tošenovským (#414), kteří startují v týmu Buggyra Racing.

A Češi nebudou chybět ani v soutěži čtyřkolek. S číslem 258 nastoupí Tomáš Kubiena a Zdeněk Tůma má na své čtyřkolce číslo 263. V kategorii motocyklů se představí čeští závodníci Milan Engel (#29) a Jan Brabec (#43), které dále doplní Petr Vlček (#52), Jan Veselý (#68), Martin Michek (#132) a Roman Krejčí (#144).

Čechů tentokrát stratuje poměrně hodně a v lednu se máme určitě na co těšit.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.