Dakar přivedl do sálů tisíce diváků, finále proběhne v Ostravě

 

Bezprostředně po úspěšném absolvování Dakaru 2020 členové týmu Big Shock Racing vyklepali písek z bot, dospali se a vyrazili na tour Posedí Dakarem. V 9 vyprodaných sálech napříč ČR se potkalo přes 8000 diváků. Úspěch svérázných besed týmu Big Shock Racing, během nichž se dělí s diváky o své dakarské dobrodružství, překvapil i samotné provozovatele jednotlivých kulturních zařízení. Fanoušky všech věkových kategorií do sálů přivádí svérázný humor českých závodníků, nečekané příhody, nezveřejněná videa nebo informace ze zákulisí legendárního závodu. Velké finále proběhne 27. 2. v osobitém prostoru multifunkční auly Gong v Ostravě Vítkovicích.       

Dakar láká školáky i dědečky

„Vůbec nevěříte, že je možné, aby se v jednom sále, na jednom představení sešlo tak pestré publikum. Potkáváme tu malé děti s tatínky i dědečky, kteří Dakar sledují spoustu let. A divili byste se, kolik žen se přijde podívat, mladé slečny i starší dámy,“ popisuje Martin Macík návštěvníky besed Posedlí Dakarem. A František Tomášek dodává: „Ale jedno mají naši diváci společné, jsou přátelští, mají smysl pro humor a dokážou nás podpořit i na jevišti. Přeci jen, jsme závodníci, nejsme řečníci a nervozita, hlavně v počátcích občas zapracovala. Ale fanoušci nám pomohli, začali tleskat, začali se smát a pak to z nás spadlo a šlo to samo.“ Nápad pořádat akce pro fanoušky Dakaru se přitom vyvinul spontánně. Vše začalo besedou v sedlčanské knihovně pro pár nadšenců. Pak se akce přesunula do místního kina, začala se ozývat další města, zvětšovaly se sály a tento rok už Posedlí Dakarem zaplnili mimo jiné Kongresové Centrum v Praze.  

Fanoušky baví pohled do kabiny nebo okolnosti spojené s kritickými momenty

Besedy zahajuje filmový dokument rekapitulující Dakar 2020, složený z autentických, dosud nezveřejněných video záběrů, odehrávajících se v kabině závodního kamionu, na trati i v bivaku. Pak už následuje hodně odlehčené vyprávění pilota kamionu Martina Macíka, navigátora Františka Tomáška, palubního mechanika Davida Švandy, zkušeného dakarského veterána Davida Pabišky a dalších členů týmu Big Shock Racing. Přímí účastníci Dakaru se otevřeně dělí o své zážitky z nejnáročnějšího motoristického závodu na světě. A je jich tolik, že každá z 9 besed je jiná. Nejede se podle scénáře, večery jsou hodně bezprostřední a jejich vývoj ovlivňují i sami diváci. Nejvíce je zajímají okolnosti spojené s kritickými momenty, které tým během závodu zažil. Velice oblíbené jsou také onboardy, záběry z kamer umístěných v kabině závodního speciálu, které posádku natáčejí během jízdy. Závodníci si ze sebe dokážou dělat legraci a salvy smíchu se spouštějí při historkách o navigování nebo při popisu záchranné akce, která nastala poté, co posádka zapadla v dunách.

bsrbrno-60 (2).jpg

bsrpraha-90.jpg

Posedlí Dakarem jsou milým překvapením i pro pořadatele

Sály vyprodané dakarskou talk show překvapily i jejich provozovatele. „Někteří z provozovatelů byli našimi fanoušky a rádi nám pomohli, ale nikdo z nich nepočítal, že bude plno. Většinou nevěděli, co od nás čekat, nikdo neměl zkušenost s podobným formátem, ve kterém se mísí film, sportovní beseda, stand up comedy, přednáška, těžko to popsat, proto tomu říkáme talk show. Ale zdá se, že i mezi nimi jsme získali nové příznivce,“ vysvětluje Martin Macík. A jeho slova potvrzuje Václava Sporková z plzeňského prostoru DEPO2015: „Beseda o Dakaru se u nás konala již v roce 2018 a byla úspěšná. Proto jsme letos nepochybovali. S návštěvností jsme velice spokojení, bylo plno, přes 700 diváků. Určitě budeme rádi spolupracovat i v dalším roce. U veřejnosti má akce velký ohlas, i když jde o poměrně netradiční formát.“ Poslední šanci potkat se s dakarskými závodníky mají diváci v Ostravě 27. února. Unikátní prostor Multifunkční auly Gong v Ostravě Vítkovicích akci dodá speciální atmosféru a Big Shock Racing už pro velké ostravské finále vymýšlí překvapení. Poslední vstupenky jsou k dostání v síti Ticketportal.   

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.