DAKAR 2024: Prolog naznačil rozložení sil

Dakar 2024  začal krátkým prologem, který rozhodl o startovním pořadí v první plnohodnotné etapě, která je na pořadu dne 6. ledna. 

Trať samotné speciálky měřila 27 kilometrů a byla vytyčena severovýchodně od Úly výhradně v písku, místy velmi měkkém. Díky častým změnám směru a křížení mnoha stop vyjetých v terénu prověřila hned na úvod pozornost a schopnosti navigátorů. Špatné odbočení mezi skalami a v kaňonech mohlo i na krátkém testu způsobit výraznější ztrátu a propad do hloubi výsledkové listiny. Ten by v sobotu znamenal pozdní start a značné komplikace, neboť probíjet se početným startovním polem vpřed nebude zítra v extrémně náročném terénu vůbec jednoduché.

Dakar_prolog_truck.jpg

Aleš Loprais v prologu druhý

Vstup do Rally Dakar 2024 se posádce Instaforex Loprais Praga Teamu vydařil. Aleš Loprais, Jaroslav Valtr ml. a Jiří Stross obsadili v prologu druhé místo se ztrátou jen 16 vteřin na vítězného Januse van Kasterena a díky tomu si zajistili výhodnou startovní pozici do první klasické etapy.

Zdroj dynamické sekce: » 24_Dakar_Loprais (Fotogalerie)

Macíkův Čenda fungoval v zahřívacím kole Dakaru skvěle

Pořadatelé letos posádkám nic nedarují a hned v prvním ostrém klání si pro ně připravili navigační chyták. Ačkoliv ho tým MM Technology odhalil, neubránil se získání drobné ztráty a prolog tak ukončil na šestém místě. Martin Macík Jr., František Tomášek a David Švanda jsou přesto plni optimismu. 
Pilot Martin Macík Jr., navigátor František Tomášek a mechanik David Švanda vyjeli na zaprášené trati v kategorii kamionů 6. místo.

Zdroj dynamické sekce: » MM_prolog (Fotogalerie)

Tým Buggyra v prologu na výbornou

V plné výzbroji a ve válčených barvách se na trati Dakaru ukázal i nejnovější speciál z dílen týmu Tatra Buggyra ZM Racing. Kamion pojmenovaný Tatra Buggyra Evo3 startuje novou éru v dobývání závodního území zvaného kategorie kamionů na Rally Dakar. 

Velké ambice má i Jaroslav Valtr obhajující páté místo. S ním budou v kabině osvědčeného Phoenixu René a David Kiliánovi. A v Prologu se mu dařilo. V cíli byl klasifikován na 4. místě se ztrátou pouhých 59 vteřin, před dalším jezdcem Buggyry, Pascalem de Baarem, který na poslední chvíli zastoupil zraněného Martina Šoltyse na již zmíněném voze Tatra Evo3.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.