Po druhé etapě drží Martin Macík 3. místo

Setkání s lávovým polem zvládl Macíkův Čenda se ctí

První etapa letošního Dakaru byla kvůli odloženému startu zkrácena na 281 km. V terénu plném ostrých kamenů, který stál posádku MM Technology jednu pneumatiku, dojeli Martin Macík Jr., František Tomášek a David Švanda 12 minut za vítězem etapy Janusem Van Kasterenem.

Ostré kameny Čendu neděsí

Pozvolný rozjezd etapy továrnímu kamionu Čendovi svědčil. Na náročné trati plné ostrých kamenů přišel jen o jednu pneumatiku, kterou posádka rychle vyměnila a se změnou terénu nasadila svižnější tempo. Díky tomu úspěšně dokončila zkrácenou první etapu se ztrátou pouhých 12 minut na vítězný kamion. 

Macík s posádkou přeskákali soupeře v dunách

Druhá dakarská etapa byla díky své délce 460 km první pořádnou náloží nejen pro posádku MM Technology. V terénu se poprvé objevily duny, na kterých se naplno ukázalo vylepšené naladění podvozku Čendy a zvládl je s přehledem. Martin Macík Jr., František Tomášek a David Švanda úspěšně dokončili etapu na třetím místě a posouvají se v celkovém průběžném pořadí na třetí příčku.

Čenda je v dunách jako doma

Na trase dlouhé 460 km z Al Henakiyah do Al Duwadimi se Čenda poprvé setkal s písečnými dunami, na kterých mohl naplno předvést, co dovede. Vylepšení oproti loňské sezoně zafungovala, jak měla, oranžový kamion se v písku prakticky nezadýchal.

Dlouhé trasy posádce Martina Macíka vyloženě prospívají. Jízda v opravdu závodním tempu vynesla Martinovi Macíkovi Jr., Františkovi Tomáškovi a Davidovi Švandovi třetí místo nejen v cíli etapy, ale také v celkovém pořadí kategorie kamionů.

Další na programu: maratonská etapa

Zítra čeká na závodníky první letošní maratonská etapa z Al Duwadimi do Al Salamiya. Při délce 438 km rychlostní zkoušky budou mít týmy jen dvě hodiny na servis techniky, což vždy klade vysoké nároky zejména na mechaniky.

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting