Cyklistický závod Cream Bike Čeladná povede potřetí přes malebné Pustevny.

Na startu opět nebude chybět čerstvý olympijský medailista Jaroslav Kulhavý

Co znamená kombinace krásné lokace beskydských Pusteven, účast cyklistického stříbrného medailisty z olympiády Jaroslava Kulhavého a několik stovek nadšenců na kolech? Oblíbený závod Cream Bike Čeladná, který se v Moravskoslezském kraji uskuteční v sobotu 17. září již potřetí.

ilustrační

„Na účastníky opět čekají dvě cyklistické trasy, které připravil mistr svého oboru, bývalý reprezentant Radim Kořínek. Od Základní školy Čeladná v 11:30 hodin odstartuje závod na 55 km, o patnáct minut později pak vyrazí na trať dlouhou 22 km další závodníci. Tradičně připravíme i kratší vzdálenost pro děti, které absolvují 500 metrů přímo v areálu základní školy,“ přibližuje závod Martin Kráčalík z pořadatelské Seven Days Agency.

Vloni účastníkům příliš nepřálo počasí a přišli tak o krásné výhledy na Pustevnách, letos jsou předpovědi mnohem příznivější. Účastníci letošního závodu navíc poprvé pojedou kus trati přes okraj krásného golfového areálu, kterým obec Čeladná disponuje. Na startu nebude chybět loňský vítěz elitního závodu Pavel Boudný ani jeho týmový kolega Matouš Ulman ze stáje Radima Kořínka. Ženské elitní osazenstvo bude reprezentovat přední česká bikerka Barbora Průdková.  Minulé až dvanácté místo zaviněné defektem na trati si určitě bude chtít vylepšit další tradiční účastník závodu a čerstvý držitel stříbrné olympijské medaile z Rio de Janeira Jaroslav Kulhavý.

Čeladná

„Cream Bike Čeladná je pro mne skoro domácí závod.  Hodně v této lokalitě trénuju, okolí tu dobře znám. A stejně dobře poznám i lidi, co organizují závod. Sice cítím ještě únavu po olympiádě, navíc jsem teď byl ještě na vytažení šroubu z ruky, takže jsem měl docela dlouho pauzu, ale sezona skončila a teď si ježdění spíš užívám. Moc se těším na trať. Loni nebylo ideální počasí, nahoře nebylo skoro vidět. Letos to vypadá, že to bude super, ty krásné výhledy opravdu stojí za to,“ těší se Jaroslav Kulhavý, který zde před pár dny absolvoval přípravku na tento závod v podobě tradiční vyjížďky pro veřejnost.

V areálu mezitím bude probíhat i doprovodný program. U cyklistického závodu nemůže chybět oblíbená exhibice a bike škola Petra Krause, svůj prostor zde dostane i prevence a bezpečnost cyklistů a zejména pak dětí v rámci projektu V jedné stopě. „Zájemci se za dohledu dopravního policisty mohou projet po dopravním hřišti, natrénují si základy poskytnutí první pomoci, vyzkoušejí si nelehkou chůzi v tzv. alkoholových brýlích, které navozují reálný stav opilosti nebo se zábavnou formou dozvědí něco o bezpečnostních a reflexních prvcích,“ dodává Martin Kráčalík.

Významným podporovatelem akce je i obec Čeladná, její starosta Pavol Lukša opět celý závod odstartuje. „Cream Bike Čeladná není jen cyklistický závod, ale stále více jde o společenskou událost, kterou si oblíbili cyklisté z celé republiky, i naši občané. Účast Jaroslava  Kulhavého je pro závod i pro Čeladnou tou nejlepší reklamou, stejně jako to, že se takový skvělý sportovec a úžasný člověk do našeho regionu pravidelně vrací.  Závod moc rád podporuji i proto, že nabízí také vyžití pro děti. I my se snažíme děti rozhýbat a vyhnat je od počítačů a Cream Bike Čeladná znamená skvělou alternativu,“ pochvaluje si Pavol Lukša.

Cyklo Čeladná

Při akci Cream Bike Čeladná 2016 nebude chybět ani charitativní projekt Nadace ČEZ Pomáhej pohybem. Jízdou na speciálně upravených kolech může kdokoliv přispět vybraným subjektům. Částku 100 000 korun organizátoři rozdělí mezi SK Beskyd Čeladná a

ZŠ Čeladná. „Vyčerpávajících závodů" na Oranžových kolech se zúčastní i starosta Čeladné Pavol Lukša.

Pomocí online aplikace EPP můžou závodníci předat svou podporu i během svých výkonů přímo na trati, a to neziskové organizaci Infinity-progress z.s. Tato nezisková organizace provozuje URSUS zážitkové centrum v Dolní Lomné, které je zároveň Informačním střediskem pro Chráněnou krajinnou oblast Beskydy.

Závod Cream Bike Čeladná 2016 vznikal ve spolupráci s CHKO Beskydy, Lesy ČR a za podpory obce Čeladná.

TZ + foto: Seven Days Communication

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting