Cyklistická Bíteš se pojede v sobotu v nové podobě

Silniční cyklisté ze šesti zemí se představí tuto sobotu v úvodním závodě Českého poháru , který se pojede nově na 166 km dlouhé trati Velká Bíteš - Brno - Velká Bíteš. K hlavním favoritům se mezi dvěma stovkami startujících řadí jezdci stáje Bauknecht Author Cycling tým v čele s druhým jezdcem celkového pořadí loňského Českého poháru Tomášem Bucháčkem. Tento závod vyhrál před pěti lety i nejúspěšnější současný český profesionální cyklista Leopold König.

"Z předních českých týmů žádný nechybí. Očekáváme i kvalitní zahraniční konkurenci," řekl ředitel závodu Zdeněk Valenta. Ve startovním poli ale už nebude vítěz Českého poháru 2014 Milan Kadlec, který po sezoně zanechal aktivní činnosti. Mezi přihlášenými chybí také obhájce prvenství v tomto závodě Slovinec Jan Tratnik. 

Naopak startovní pole obohatí olympijský vítěz biker Jaroslav Kulhavý, jenž v úvodu sezony získal prvenství v náročném etapovém závodě horských kol Cape Epic a síly se silničáři si změří také další přední český biker Jan Jobánek.

Z předcházejících vítězů bítešského závodu je přihlášen pouze Jiří Hochmann, který slavil prvenství před šesti lety.  

Kromě Kadlece, který se už věnuje ttrenérské kariéře, nechybí z první desítky celkového pořadí loňského Českého poháru nikdo. Mezi nejžhavější uchazeče o prvenství se řadí vedle hlavního favorita Bucháčka také další jezdci týmu Bauknecht Author Martin Hunal, Jiří Polnický, David Dvorský, Josef Hošek, Polák Pawel Cieslik, z Dukly Praha František Sisr a z pořádajícího Favoritu Brno Petr Hampl.

"Ke změně trati jsme přikročili jednak kvůli zvyšující se frekvenci dopravy a komplikacím s uzavírkami. Chtěli jsme také prodloužit trať a vyhovět požadavku cyklistického svazu, aby před projeli před finišem ještě jezdci na krátkém okruhu dvakrát až třikrát cílovým prostorem. Což nám podmínky ve Velké Bíteše, včetně nově zrekonstruovaného náměstí, umožňují," vysvětlil změnu trati Zdeněk Valenta.

Závod startuje ve 12:00 hodin na Masarykově náměstí ve Velké Bíteši, kde bude očekáván cca v 15:45 i vítěz. Z Bíteše cyklisté zamíří do Brna. Trať vede přes Bystrc, Kohoutovice, Starý Lískovec a Bosonohy zpět do Bíteše. Na peloton čekají kromě tří vrchařských i čtyři sprinterské prémie na Masarykově náměstí v Bíteši.

Jiří Pošvář

Velká Bíteš

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.