CYKLISTÉ VYJEZDILI v Praze 52 905 Kč pro HANDICAPOVANÉ

Částku 52 905 Kč vyjezdili lidé od úterý 22. července do pátku 25. července v Praze. Projeli totiž speciální bránou, která za každý průjezd přičetla na počítadle 5 Kč. V pátek v pražské Troji podpořili handicapované sportovce také stříbrný medailista z LOH 2012 v Londýně Vavřinec Hradilek a dvojnásobný olympijský vítěz z roku 1996 z her v Atlantě Martin Doktor.

Martin Doktor

Ihned mě velmi zaujala myšlenka projektu Birell jízda. Proto jsem ani na chvíli neváhal a rozhodl jsem se, že se ho zúčastním a pomohu tak handicapovaným sportovcům,“ sdělil Martin Doktor. Dosud cyklisté v rámci projektu Birell Jízda vyjezdili více než 180 000 Kč. V Praze projelo celkem 10 581 lidí.

Peníze pomohou handicapovaným lidem, kteří by se chtěli věnovat cyklistice, ale nemají peníze na potřebné vybavení. Patronem projektu je paralympijský šampion Jiří Ježek. Celkovou vyježděnou částku pak věnuje Birell na pořízení vybavení pro handicapované. Ti se díky novému handbiku či speciálnímu kolu budou moci znovu věnovat cyklistice. Brána bude během celých prázdnin putovat po cyklostezkách v celé ČR. Více informací o celém projektu naleznete na stránkách www.birelljizda.cz.

Foto:Birell bránou v pražské Troji projel také dvojnásobný olympijský vítěz Martin Doktor. 

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.