Čtvrtá kvalifikace na Velkou pardubickou ve fotografiích Lenky Sklenákové

V sobotu 7.9.2019 měli koně a jezdci poslední českou možnost kvalifikovat se do Velké pardubické. Startovní listina kvalifikace čítala 9 zvučných jmen, kromě vítězů VP TZIGANE DU BERLAIS (ž.J.Faltejsek) a RIBELINA (ž.A.Glassonbury), měl kvalitně nazbrojeno i trenér Váňa st. s koňmi THEOPHILOS (ž.J.Bartoš) a MAZHILIS (ž.J.Kratochvíl). Po téměř 1,5 roku dlouhé zdravotní pauze se na dráhu vrátil TALENT (ž.M.Novák).

Prohlédněte si velkou fotogalerii:

4. kvalifikace na VP 2019

V 18.20 hod. odstartovaný, 5800 metrů dlouhý dostih se odehrával v rozumném tempu, a bez větších problémů. Ten první zásadní se odehrál na steeplechase skoku č.23, kde dostih po špatném odskoku opustil VALTZ (ž.L.Matuský). Na Velkém anglickém skoku vytvořil chybu AMADEON (ž.S.Ferhanov), ale pokračoval dál - bohužel jen k výběhu na travnatý ovál, kde jej zradilo srdíčko a rozloučil se nejen s dostihem... Dvě překážky před cílem šel do vedení TALENT a před sebe už nikoho nepustil. Další místa obsadili Váňovci, v pořadí  THEOPHILOS - MAZHILIS, čtvrtý skončil RIBELINO, pátý TZIGANE DU BERLAIS, šestý KROCOLEON (ž.J.Myška) a poslední dokončivší byl DULCAR DE SIVOLA (J.Borč).

Zajímavé vyústění měl 4. dostih (STCC, III.kat.,3600m.). V jeho úvodu , přesněji za překážkou č. 49, se pole koní rozdělilo kolem křížů vytyčujících trať. Bohužel  3 jezdci zvolili špatnou stranu objetí a byli diskvalifikováni. Nejvíce toto rozhodnutí zasáhlo tým okolo klisny  COSMIC MAGIC (ž.S.Ferhanov), které se podařilo na dráze zvítězit, ovšem vzápětí byl oficiálním vítězem zvolen NEVADO (am.M.Mikšovský), který protnul cílovou pásku jako druhý.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.