Crosscountry Koroka zahájilo dostihový den v Pardubicích

Text a foto: Lenka Sklenáková

8.května se na pardubickém závodišti naplno rozjela steeplechase sezona. Hlavního dostihu, Úvodní crosscountry Koroka (STCC, I.kat., 4500m.), který se letos běžel jako Memoriál MVDr. Jiřího Jandy, se zúčastnilo 7 koní. O tempo se hned po startu začal starat SEXY LORD, kterého sedlal nově ž. O. Velek, neboť jeho stálý partner Jaroslav Myška měl v dostihu valacha UN REVE DAUTOMNE ze své tréninkové centrály. Za SEXY LORDem se objevoval favorit COUPSTAR (ž. J. Faltejsek), YARA (ž. J. Odložil) a také AVERIS (ž. J. Kocman). Žokej Jan Faltejsek zažil pernou chvilku na Dropu, kde COUPSTAR vyskočil velmi vysoko a na tribunách to jen zahučelo. Od půlky dostihu se na čele usadila YARA a zavedla pole do cílové roviny. Po posledním skoku se koně vyrovnali, kromě TURIONa (M. Novák ml.) a UN REVE DAUTOMNE, který neměl svůj den, a zdálo se, že o vítězství bude bojovat 5 koní. Žokej J. Faltejsek však nenechal nic náhodě, pobídl COUPSTARa, který bez problémů akceleroval a odešel od druhé YARy lehce o 5 délek. Třetí doběhl QUART DE GARDE (ž. M. Liška), čtvrtý SEXY LORD, pátý AVERIS, šestý TURION a posledním místem zklamal UN REVE DAUTOMNE. 

Prohlédněte si velkou fotogalerii

Korok_Pce.jpg

Zajímavá sestava koní se sešla v Ceně společnosti Tipsport (STCC, III.kat., 4500m.). Kromě mladých hvězd stáje Dr. Charvát FORT MEDOCa (ž. J. Faltejsek) a GREEK DESSERTa (ž. P. Složil ml.), tu byl i HER HIM (L. Neprašová), specialista na wroclawské závodiště, syn legendární Registany REGTIME (ž. M. Liška), a také její vnuk REGGAETON (ž. M. Stromský). Po startu se na špici střídali bělouš DERBY PLUS (J. Borč) a STRING (ž. O. Velek), ovšem v první oranici na sebe vzal tempo GIOGIONE (ž. J. Kratochvíl). Za překážkou č. 32 vytáhl z pole z důvodu zadržení A. Čmiel GODSALINa, vyvezl sebou ale i HER HIMa a značně ho tím poškodil. Na předposledním skoku upadl veterán MAHONY (M. Novák ml.), který se celý dostih držel na konci pole a skákal katastrofálně. V cílové rovině už byli v čele koně Dr. Charváta-od soupeřů odešel FORT MEDOC, na druhé pozici ho jistil GREEK DESSERT, a za nimi přišel třetí Váňův GIORGIONE. Čtvrtý byl ZARATE (ž. J. Kocman) a tabuli stihnul HER HIM. 

První dostih dne - Cena Slavia pojišťovny (PP, III.kat., 3200m.) - dal odpověď na hádanku ze zahajovacího dostihového dne , a to, zda KABICHAULIRIC (ž. M. Liška) prostojí celý dostih svým obrovským tempem. Neprostál. Průběh vypadal na chlup stejně, jako minulý dostih, hnědák utekl zbytku pole o parník. Za lesem už ale jeho projev přestal vypadat svěže, třetí skok před cílem už ho jeho žokeje nenechal skočit a pouze docválal za polem. Dostih vyhrál MASCALZONE (ž. J. Kocman), jemuž vítězství ´přenechal´ ZOHEYR, který na špici překonal špatně poslední proutku a vysypal pod sebe svého žokeje Lukáše Matuského. 

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.