CREAM Bike Čeladná pošesté. Kulhavý a spol. okusí novou trasu přes Pustevny

Pro několik stovek účastníků a nadšenců do horských kol se v sobotu 24. srpna opět otevře areál Základní školy Čeladná, kde se uskuteční již šestý ročník závodu CREAM Bike Čeladná. V letošním roce došlo k mírné úpravě trasy, aby nedošlo k narušení chráněné oblasti. Co se však nemění, je obrovský zájem o tento závod z řad amatérských, ale i profesionálních bikerů. Ve startovní listině opět nechybí úzká MTB špička v čele s olympijským vítězem Jaroslavem Kulhavým. V loňském roce se na start závodu postavilo rekordních 800 závodníků. Přepíší tabulky i letos?

Známá jména jsou vždy velkým lákadlem a CREAM Bike Čeladná se může pyšnit tím, že každý ročník pravidelně zdobí zářivá jména závodníků. V letošním roce si trasu na Pustevny a zpět opět nenechá ujít řada MTB reprezentantů. Kromě Jaroslava Kulhavého, který loni skončil na třetím místě, si mohou účastníci projet trasu po boku Pavla Boudného, Filipa Adéla, Filipa Rydvala, Marka Rauchfusse, Tomáše Višňovského nebo Terezy Neumanové.

„Moc si vážíme toho, že čeští reprezentanti mají závod CREAM Bike Čeladná pravidelně ve svém kalendáři. Možnost zajet si závod po boku špičkových bikerů se nenaskytne každý den. Souboje na trati i v cílové rovince jsou v podání reprezentantů vždy neskutečným zážitkem jak pro ostatní cyklisty, tak i pro diváky. Zároveň je to pro nás i zpětná vazba, že závod se nám již řadu let daří udržovat na vysoké úrovni, jelikož se rok od roku celkový počet účastníků zvyšuje,“ pochvaluje si Martin Kráčalík z pořadatelské agentury Seven Days Agency.

Stavbu závodních tratí měl jako každý rok na starosti Radim Kořínek spolu s Jaroslavem Kulhavým. V letošním roce se museli o trochu více vypořádat s přírodou a trasy upravit. „Umístění klidových zón a výskyt unikátních živočichů a rostlin v různých lokalitách zasahujících do původní trasy ovlivnilo naše rozhodnutí pozměnit ji. I když chceme účastníkům připravit zajímavou trasu, stále v prvé řadě dbáme na to, abychom chránili a nijak nenarušili jedinečnost beskydské krajiny. Vrchol je samozřejmě stále na Pustevnách, avšak cesta na ně vede v opačném směru, než byli závodníci doposud zvyklí. Lehkou směrovou obměnu doznala i krátká trasa. O unikátní výhledy však nikdo ochuzen nebude,“ říká Radim Kořínek, jehož tým stavbu trati konzultoval s CHKO Beskydy, Biskupskými lesy a Lesy ČR.

CREAM Bike Čeladná je určen pro širokou veřejnost všech věkových kategorií, pro děti od pěti let až po kategorii 60+. Trasa A hlavního závodu má 50 km, trasa B je dlouhá 22 km. Ti nejmenší účastníci absolvují závodní okruh přímo v areálu ZŠ Čeladná.

Nebude chybět ani bohatý doprovodný program. Hlavním lákadlem je tradiční biková škola předního světového biketrialisty Petra Krause, který bude ty nejmenší učit základy jízdy, ale také bude mít připravené lehké překážky, kde si děti mohou vyzkoušet své dovednosti. Samozřejmosti je exhibiční ukázka jeho umění. O dopravní prevenci zaměřené na bezpečnost cyklistů informuje projekt V jedné stopě, v areálu bude k dispozici lanové centrum, návštěvníci uvidí exhibici na trampolínách a seskok parašutistů z týmu Compact Skydive. Organizátoři nezapomínají ani na nadační projekt Oranžové kolo Nadace ČEZ, kdy veřejnost minutovým šlapáním na speciálně upravených kolech může podpořit vybrané subjekty. V letošním roce vyježděné peníze poputují Dětskému domovu Čeladná a Sboru dobrovolných hasičů Čeladná na zlepšení zázemí sportovního družstva mladých hasičů.

Časový harmonogram – sobota 24. 8. 2019

09:15 hod.                          Start Junior Bike Čeladná – 500 m

11:25 hod.                          Exhibice – seskok parašutistů Compact Skydive Team

11:30 hod.                          Start CREAM Bike Čeladná race/Trasa A – 50 km

12:00 hod.                          Start CREAM Bike Čeladná tourist/Trasa B – 22 km

12:30-15:45 hod.             Biketrialová exhibice Petra Krause, dětská biková školka, lanový park Tarzanie, vystoupení TJ Rožnov na trampolínách, BumBumBan Kuby Kupčíka, autogramiáda Jaroslava Kulhavého

16:00 hod.                          Vyhlášení výsledků závodů CREAM Bike Čeladná

Generálním partnerem závodu je stejně jako v minulých letech skupina CREAM, jejíž logo je součástí vizuální identity závodu a podle které je závod i pojmenován. Kromě skupiny CREAM závod vznikl ve spolupráci s CHKO Beskydy, Lesy ČR a za podpory obce Čeladná. Záštitu nad akcí převzal náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Stanislav Folwarczny a starosta obce Čeladná Pavol Lukša. Více informací o akci na www.bikeceladna.cz.

Foto: Seven Days Agency

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.