OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

CRAFT Brněnský půlmaraton 2019

Příznivci běhu v Brně si přišli na své v neděli 14. dubna, kdy se běžel další ročník Brněnského půlmaratonu a Brněnské desítky. Pod akcí je podepsaná skupina běžeckých nadšenců BehejBrno.com, kteří se starají o běžecké aktivity Brňanů. Od roku 2013 totiž pod oficiální hlavičkou spolku Maraton Brno pořádají tréninky a závody pro širokou veřejnost.

První ročník Brněnského půlmaratonu a desítky se běžel v dubnu 2013, v září téhož roku přibyl Noční běh 5/10 mil Brnem, od května 2015 se běžci utkávají na schodech nejvyšší budovy v ČR AZ Toweru v závodě nazvaném Schody AŽ nahoru. Loni portfolio brněnských běhů rozšířil Novoroční půlmaraton / desítka, pro letošek se připravuje nový závod – Brněnská 25.

Brněnský půlmaraton se běhá po povrchu typickém pro město – asfaltu, betonu, městské dlažbě. Trať má rovinatý profil jen s mírným převýšením. Start a cíl je v centru Brna na náměstí Svobody, běžci se mimo jiné proběhnou i areálem brněnského výstaviště a dokonce absolvují jeden okruh na cyklistickém velodromu.

Hlavním závodům vždy předcházejí dětské a juniorské běhy a rovněž nesoutěžní charitativní běh „Minidesítka pro ranou péči“, což je bezplatná sociální služba, která už bezmála 30 let pomáhá rodinám s dětmi se zrakovým nebo kombinovaným postižením.

Desítku mezi muži letos vyhrál Petr Buček a mezi ženami Anna Korobko, která v absolutním pořadí obsadila 11. místo. Trať půlmaratonu o délce 21 097,5 m proběhl nejrychleji triatlonista Lukáš Kočař, mezi ženami zvítězila Vera Gulyas z Maďarska, v absolutním pořadí 20.

Vítězem byl ale každý, kdo překonal sám sebe.

Kompletní výsledky http://www.behejbrno.com/vysledky/

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.