Corvette C7.R představena veřejnosti

Po cca dvou letech práce na projektu stavby okruhového speciálu Corvette C7.R Lukamotorsport pro partnera ENZO BENCINI, který je zároveň sponzorem Maxe v závodech motokár. Přišel den D, kdy nastala chvíle a při dni otevřených dveří AG Foods 14.9.2022 byla odhalena podoba C7.R veřejnosti.

Corvette C.7R je druhý projekt za dobu působení Lukamotorsport. Po ne moc dlouhém přemlouvání se zase domluvil a uskutečnil další projekt, který je s dalších životních příběhů majitele Lukamotorsport – Lukáše Karhana.

Zdroj dynamické sekce: » Corvette C7.R (Fotogalerie)

Corvette C7.R postavená z původně sériové základní verze Corvette C7 LT1 mohla vzniknout jen díky spolupráci týmu lidí, kteří na voze dlouze pracovali. A ve velkém podílu financování partnerem.

Finální podoba s označením Corvette C7.R ENZO BENCINI by Lukamotorsport disponuje motorem 6.2 V8 upraveným v partnerské firmě APP Racing Amsterdam motor disponuje výkonem 650PS/485Kw/750Nm.

V Corvette tento výkon přenáší Manuální 7st. Převodovkoa ZF. Motor je doplněn výfukem Kooks od hlav až po zadní tlumiče, které jsou od partnerské firmy MaM Exhaust Gmbh, která svody Kooks a X-pipe potáhla svojí speciální tepelně odolnou izolací.

Kola na voze od firmy jsou od vyzkoušeného výrobce značky ATS o rozměrech přední 18x11 a zadní 18x13, které jsou nazuté pneumatikami Michelin slick přední 30/68R18 a zadní 31/71R18. Podvozek je komplet ze série přepracovaný ve spolupráci s Ing. Petrem Hadasčokem. (který přímo spolupracuje s Corvette Racing).

Do vozu byl namontován bezpečnostní rám dle specifikace FIA – od partnerské firmy VND. Podvozek byl je doplněn tlumicemi Bilstein MSD 2. včetně pružin Eibach. Kompletní body kit karoserie byl vyroben ve spolupráci s partnerskou firmou Auto Reale panem Moravčíkem a kolegou od Corvette Racing Josefem Říhou. Brzdy na voze nesou jméno výrobce BREMBO osazené brzdovými destičkami PAGID. O kontrolu nad vozem se stará Telemetrie Aim 6“ TFT Dash Display with Road Icons for PDM08/PDM32 dodaná od partnerské firmy MEMOTEC. Váha vozu včetně náplní je 1300Kg, Rok výroby vozu 2022.

Při této příležitosti bylo na této akci představeno svým parterům a sponzorům závodní nářadí Maxe Karhana, a to Podvozek MS Kart Blue Phonix, na kterém bojuje v letošní sezóně 2022 v seriálu závodů MMČR, DKM, WSK ve třídě OK Junior o co nejlepší umístění, a to díky firmám AG Foods, Biogena a jejich dceřiných produktů a společností ENZO BENCINI, VITAMAXIMA, MAJESTIC TEA, TIKARO.

Ať se kola točí! Text a foto Lukamotorsport

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.