Co nového nabídne Pirelli v závodech F1?

Letos se počet směsí, které může Pirelli nominovat na celou sezónu, zvýšil na šest, protože byla vytvořena nová směs v nejtvrdší řadě. Jsou očíslovány od nuly do pěti, od nejtvrdší po nejměkčí, přičemž písmeno 'C' znamená 'směs'.

Zdroj dynamické sekce: » F1 - pneu pro první tři závody (Fotogalerie)

Směs 0

Loňská pneumatika C1 se stala C0 pro rok 2023. Jedná se o nejtvrdší pneumatiku v řadě, která bude nominována na okruhy, které z pneumatik odeberou nejvíce energie. Je navrženo tak, aby poskytovalo maximální odolnost vůči teplu a extrémním silám, bylo schopné běhat velmi dlouhé stinty, ale to jde na úkor špičkového výkonu.

Směs 1

Tato složená novinka pro rok 2023 se nachází mezi loňskými C1 a C2. Na základě posledně jmenovaného byla vytvořena za účelem snížení rozdílu ve výkonu mezi dvěma nejtvrdšími směsmi v této řadě.

Směs 2

Třetí nejtvrdší směs zůstává velmi vhodná pro rychlejší, teplejší a abrazivnější obvody. Tvrdší směsi jsou někdy nominovány na nové okruhy, což poskytuje konzervativní výběr, takže zatížení pneumatik lze poprvé ověřit v reálných závodních podmínkách.

Směs 3

Tato směs je extrémně všestranná a lze ji použít jako nejtvrdší, střední nebo nejměkčí z jakékoli třísložkové směsi. Díky vynikající rovnováze mezi výkonem a odolností se dobře hodí pro širokou škálu podmínek.

Směs 4

Tato směs je navržena tak, aby dobře fungovala na okruzích s nízkou náročností, kde je vyžadováno poměrně rychlé zahřátí, aby bylo co nejdříve dosaženo špičkového výkonu. Tato pneumatika je široce používána po celou sezónu.

Směs 5

Jedná se o velmi měkčí pneumatiky v této řadě, určené pro nejpomalejší okruhy s nízkým opotřebením a degradací, kde je vyžadována maximální mechanická přilnavost gumy. Ty jsou běžně k vidění na silničních okruzích nebo tam, kde je výjimečně hladký asfalt.

pneu.jpg

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.