Co dělá Kuba Kornfeil?

Na konci loňské sezóny Jakub Kornfeil ukončil kariéru závodního jezdce. Po nepovedené sezóně v Moto 3 ohlásil konec závodění. Žádné úvahy o přestupu do jiných kategorií, žádné kličky. Prostě konec. 
Po nějaké době je možné se ptát co dělá Jakub Kornfeil nyní? Na to nám samozřejmě nejlépe odpoví on sám. "Co dělat a čím se zabývat, tak to byla náplň několika předešlých týdnů. Hlavou se mi honilo spousta myšlenek, přičemž důležité bylo hlavně to, aby to k něčemu prospěšnému, a i přínosnému bylo pro ostatní a českou silnici rovněž. Nakonec jsem usoudil, že nejlepší bude se vydat svojí vlastní cestou. Není asi pochyb o tom, že motocyklový závodník by měl zůstat věrný motorsportu obecně, což byl i můj záměr. Byl a je to celý můj život, a hlavně mě to baví a zároveň i naplňuje. Myslím si, že je potřeba českou závodnickou komunitu pozvednout na co nejvyšší úroveň a pár věcí mě opravdu napadlo. Pár mladých talentů, se kterými se dá pracovat, jsem už i viděl. A dneska můžu říct, že dva rychlíky jménem Viktor a Šimon, kteří mi dělají radost, jsem si částečně vzal pod svá křídla. Je pro mě odměnou vidět je výkonnostně růst, zrychlovat a je to pro mě nejkrásnější odměna, neb z práce s dětmi je největší výstupní hodnotou jejich radost a smích. Jinak samozřejmě jsem k mání i pro všechny ostatní." říká Jakub a hned dodává, "Tím chci říct, že tedy trénuji a předávám rady komukoliv kdo si mě zavolá, ať už jsou to děti samotné přímo na trati či jejich rodiče. Zkušeností, rad, tipů a triků je hodně, a získané know how jsem ochotný předat komukoliv, kdo o to bude stát, a i se o to zaslouží. Prošel jsem určitou cestou a mým cílem je pomáhat, a i to někomu předat. Stále mám cíle a sny, a bylo by fajn vidět za pár let vítězit českého jezdce nejen v mládežnických kategoriích, ale pak i třeba v Moto3, dostat ho až tam, kde jsem já nikdy nestál".
Na motorce již tedy Jakub Kornfeil nezávodí, ale nechybí mu někdy adrenalin závodů?

"Všichni asi ví o mých aktivitách okolo JetSurfu, což není jen proto, abych nevypadl ze závodního rytmu, takže můžu všem svým fanouškům slíbit, že mě v létě uvidí jak na asfaltu, tak i na vodě. První závody jsou naplánovány na 20. června v Hradci Králové, myslím ty vodní. Jetsurf je úžasná forma pohybu, zároveň i relaxace, posilujete balanční svalstvo, a navíc jste venku s přáteli a u vody. Baví mě i jeho vývoj, půjčování, tím samozřejmě i styk s potenciálními zájemci či zákazníky, prostě vše, co je s tím spojené" stručně odpovídá Jakub Kornfeil. 

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.