Clio Cup si vyzkoušel maďarský Balaton Park

Ohlédnutí za úvodním podnikem Clio Cupu

Letošní souboj o prvenství a titul v Clio Cupu bude zajímavý. V minulosti pravidelně dominoval Tomáš Pekař z Carpek Racing, letos má však silného soupeře v podobě Barteka Mireckého z týmu BM Racing. Oba si z úvodního podniku na okruhu Balaton Park odnesli po jednom prvenství.

První a druhý sprint na maďarském okruhu byl, co se týče souboje o vítězství, naprosto totožný. První dvě místa okupovali Mirecki s Pekařem. Navzájem spolu bojovali o vedení, naznačovali předjíždění, vyměňovali si pořadí a sem tam do sebe lehce ťukli. Byl to ale souboj férový a nesmírně atraktivní. Není pochyb o tom, že si ho užívali jak jezdci, tak diváci na tribunách. Pekař nakonec zvítězil v prvním sprintu, Mirecki v tom druhém.

Obdobně ovšem vypadala situace i v boji o poslední pódiovou příčku. Tam se o ni v obou závodech prali Nik Štefančič z LEMA Racing a nováček David Dziwok z Carpek Racing. I mezi nimi to bylo mnohdy velmi těsné. Nakonec se při pohledu na výsledky spravedlivě rozdělili – Štefančič dojel třetí v prvním závodě, Dziwok v tom druhém.

Za nimi bylo umístění od pátého do sedmého místa vždy stejné. Ivan Pulić z LEMA Racing dojel pátý, Filip Kunčer z Podgorica Racing šestý a sedmý Julian Śmiechovski z Orlen Janík Motorsport. Hodnocení Clio IV pak vždy vyhrál Valter Nežić.

Při pohledu na startovní pole je jasné, že letošní sezona bude dramatická. Třiadvacet závodníků se zúčastnilo víkendu na Balatonu. Tak početné pole jsme v uplynulých letech rozhodně nevídali a Clio V se stalo novou doménou šampionátu. Francouzských vozů aktuální páté generace se sešlo rovných dvacet a soubojů na tratí bylo bezpočet. Ať už o vítězství, pódiové umístění nebo body na ostatních pozicích. Red Bull Ring bude zajisté podobně dramatický.

TZ T. Vacín | foto: Clio Cup / Petr Frýba

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.