Clio Cup na Red Bull Ringu se nesl ve znamení polské vlajky

David Dziwok, jezdec týmu Carpek Racing, dominoval druhému závodnímu víkendu letošní sezony Clio Cupu. Mladý závodník z Polska vyhrál oba sprinty a vyhoupl se na druhé místo průběžného bodového hodnocení hned za svého týmového kolegu Tomáše Pekaře. Přitom se očekávalo, že prim budou hrát spíše jiní jezdci.

Úvodnímu podniku sezony na okruhu Balaton Park totiž vévodili Tomáš Pekař a Bartek Mirecki z týmu BM Racing. Tito dva zkušení jezdci se v Maďarsku podělili o prvenství a krásnými souboji naznačovali, že bitva o letošní titul se bude soustředit právě na ně.

Jenže pak se Clio Cup přesunul na Red Bull Ring a všechno bylo jinak. Samozřejmě, že Pekař s Mireckim patřili ke špičce, ale tentokrát jim rybník vypálil mladý David Dziwok. Získal pole-position před Pekařem a Mireckim. Kvalifikací to však teprve začalo. Dziwok svou rychlost převedl i do obou sprintů. V tom prvním musel o svou pozici tvrdě bojovat. Vedl první čtyři kola, pak ho na čele vystřídal Tomáš Pekař, ale na poslední dvě kola už byl Dziwok zpět ve vedení a dosáhl na první vítězství sezony.

Kopcovitý profil Red Bull Ringu s dlouhými rovinkami je vždy receptem na atraktivní závodění a Clio Cup nebyl výjimkou. Závodilo se na ostří nože, Dziwok, Pekař, Mirecki, ale i Ivan Pulić, Nik Štefančič nebo Julian Śmiechowski jezdili v těsném sledu na prvních šesti pozicích a jakákoliv chyba mohla znamenat ztrátu pozice – obzvlášť, když na trať musel ve dvou případech safety car a nikdo ze závodníků vlastně neměl možnost vybudovat si náskok nad soupeři.

Zatímco první závod oplýval dramatičností a těsnými souboji na špici, ten druhý byl spíše poklidnou kopií. Safety caru nebylo třeba a závodilo se od startu do cíle. Z pole-position startující Ivan Pulić držel vedení první tři kola, poté ho na čele vystřídal Dziwok a už se neohlédl. Na svého pronásledovatele Pekaře si vypracoval komfortní čtyřsekundový náskok a oslavil druhé prvenství. I Pekař prožíval po úvodních kolech poklidnou jízdu. Dziwok daleko předním, Mirecki daleko za ním. Naopak Mirecki se musel více než obvykle dívat do zpětného zrcátka, kde měl Nika Štefančiče, Ivana Puliće a Juliana Śmiechowskiho. Nakonec ale třetí pozici uhájil.

Do cíle druhého závodu dojelo všech pětadvacet vozů. Pohled na zaplněné pole na oblíbené trati Red Bull Ringu byl více než skvostný. Závodilo se a samozřejmě bojovalo napříč celou startovní listinou. Objevil se v ní dokonce i Reto Wuest, šampion Clio Cupu Bohemia z roku 2011. Nechyběly ani starší vozy čtvrté generace, kterým opět dominoval Martin Kadlečík, jenž vyhrál oba závody, pokaždé před Reném Leuteneggerem a Valterem Nežičem.

Foto: Clio Cup | Petr Frýba

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.