ČEZ City Cross Sprint neláká jen lyžaře. Dorazí i krasobruslař Tomáš Verner, fotbalisté Baníku Ostrava nebo hrdina z Nagana David Moravec

Již zítra startuje pátý ročník oblíbeného závodu ČEZ City Cross Sprint. Připravena bojovat o vítězství je bezmála stovka lyžařů různých věkových kategorií, mezi kterými nechybí zahraniční ani česká esa v čele s trojnásobným vítězem tohoto závodu Dušanem Kožíškem. Živo však nebude pouze na trati, ale i v divácké zóně Dolní oblasti Vítkovice. Tam mohou fanoušci potkat i další sportovní hvězdy – Tomáše Vernera, Davida Moravce, Vávru Hradilka, Jana Kufa a řadu dalších.

City Cross

„Letošní velká zima pro nás paradoxně byla při přípravě sněhu mírnou komplikací. Sníh má v mínus 18 stupních úplně jinou konzistenci, je sypký, nespojuje se, musíme s ním pracovat zcela jinak. Děla jela na maximum celý měsíc, samotnou trať jsme dávali dohromady poslední tři dny, padlo na ni přes 3 000 kubíků sněhu. Na druhou stranu právě díky mrazu nám žádný sníh neubyl, což se v minulosti stávalo třeba z třiceti procent. Letos ho ale máme hodně, trať o délce 470 metrů bude kvalitní a čistá. Troufl bych si říct, že je nejkvalitnější ze všech dosavadních ročníků závodu. O tom se přesvědčí i všichni ti, kteří si trať vyzkouší v týdnu po závodu. Jsem moc rád, že každým rokem roste zájem lokálních škol a oddílů o toto veřejné běžkování. Už nyní je rezervační systém téměř plný,“ popsal finální přípravy a další využití trati Martin Kráčalík, ředitel pořadatelské agentury Seven Days Agency.

City Cross

Na startu hlavního závodu ČEZ City Cross Sprint se v Ostravě představí elitní třicítka špičkových lyžařů z Polska, Slovenska, Ruska, Itálie, Norska, Austrálie nebo Finska. Kromě loňského vítěze Torjuse Borsheima z Norska přijeli také Kalle Lassila (FIN), Lasse Paakkonen (FIN), Phillip Bellingham (AUS), Emanuele Becchis (ITA), Eugenio Bianchi (ITA) nebo Ragnar Bragvin Andersen (NOR). Českou kotlinu budou reprezentovat mimo jiné Dušan Kožíšek, který zde vyhrál již třikrát, Jan Bartoň, který loni skončil na skvělém druhém místě, Aleš Razým nebo Sandra Schützová. Své družstvo i letos postaví také členové Unie tělovýchovných organizací Policie České republiky.

City Cross

„ČEZ City Cross Sprint, který oslovuje opravdu velký okruh lidí, se zařadil do portfolia oblíbených zimních akcí v Moravskoslezském kraji natrvalo. Akce je přitažlivá svým formátem – na své si přijdou díky bohatému programu a účasti sportovních hvězd úplně všechny věkové kategorie
návštěvníků,“
pochvaluje si Stanislav Folwarczny, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje. „V letošním roce podporujeme v Ostravě deset významných sportovních akcí. Jednou z nich je pátý ročník ČEZ City Cross Sprintu, který se stal jednou z nejvýznamnějších sportovních akcí ve městě s pravidelným okruhem návštěvníků. Na závodě panuje pravidelně skvělá atmosféra. Pro diváky, ke kterým každoročně patřím, ale i pro závodníky je zajímavé propojení industriálního prostředí se zimními sporty,“ doplnil Martin Štěpánek, náměstek primátora města Ostrava.

Nabitá doprovodná show – provazochodci, Martin Šonka, sněhové sochy i biatlonová štafeta

Celá akce vypukne ve 14 hodin dětským závodem LEO Express Sprint. Ale i mimo trať si diváci v areálu Dolní oblast Vítkovice užijí pořádnou show. O tu úvodní vzdušnou se ve 14:45 hodin opět postará akrobatický letec Martin Šonka. Letos se nově představí i moderní provazochodci Gibbon Slacklines, kteří předvedou parádní freestylové kousky. Ve speciálním slackline parku si pak může kdokoliv tuto aktivitu sám vyzkoušet. Pro fanoušky techniky bude v budově připravena expozice Svět techniky s ohnivomrazivou výbušnou science show, venku pro změnu vyrostou obří sochy z ledu. O hudební doprovod se postarají bubeníci Wild Sticks.

Hemžit se to tu bude i řadou významných sportovců. Vavřinec Hradilek, Jiří Mužík, Jan Kuf, Tomáš Kraus nebo Radek Slončík – ti všichni se představí v netradičních sportovních rolích na lyžích a s malorážkou. Čeká je totiž zábavná biatlonová exhibice, která se v letošním roce poprvé pojede jako štafetový závod. Lovce podpisů pak jistě potěší autogramiáda Tomáše Vernera, Davida Moravce a členů fotbalového klubu Baník Ostrava a Vavřince Hradilka. Kompletní program je k dispozici na www.citysprint.cz.

TZ a foto:Seven Days Agency, s.r.o.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.