Cíl Top5 – splněno - hlásí Patrick Schober

Sezóna 2023 NASCAR Whelen Euro Series ve Valencii konečně začala a s ní i první vystoupení Patricka Schobera.

Na čtvrtek a pátek byly naplánovány testovací a cvičné jízdy. Z pěti plánovaných půlhodin byl nakonec jen jeden trénink. Důvodem byly technické problémy, které si vyžádaly dvě výměny motoru během 24 hodin. Nebyl to ideální start, zejména pro mé týmové kolegy, kteří ještě nezávodili na trati ve Valencii.

Po vyřešení problémů byl Patrick Schober schopen startovat do závodu v sobotu i v neděli, navzdory tréninkovému deficitu - a bylo to náročné, zejména v sobotu.
Od startu do konce to byl napínavý souboj s Martinem Doubkem, který dvě třetiny závodu enormně tlačil. Patrick Schober obratně čelil Doubkovým útokům a hru na kočku a myš zvládal. Dvě kola před koncem však zkušený Doubek a celkový vítěz EuroNASCAR 2 2021, startující za naprosto špičkový tým, dokázal Patricka předjet a skončil tak na výborném 6. místě.
Ve druhém nedělním závodě to byl opět téměř stejný zápas, tentokrát se zkušeným Claudiem Capellim, jen teď byl útočníkem Patrick.

Schober studoval svého soupeře v každém kole a už věděl, kam a kdy udeřit. Stačil jediný útok a místa byla vyměněna.

Čeho si všimli a chválili ho všichni odborníci, je agresivní, ale velmi chytrý a vypočítavý způsob, jakým Patrick Schober řeší souboje. Je však také třeba zdůraznit absolutní spravedlnost, kterou ukázal Schober a jeho soupeři.

To byl motorsport nejvyšší třídy a tak to má být.

Páté místo v nedělním závodě zajistilo Patricku Schoberovi 5. místo v průběžném pořadí EuroNASCAR 2 a tím i dosažení nasazených Top 5.

Další závod NASCAR Whelen Euro Series se uskuteční od 17. do 18. června v Brands Hatch.