MAXX Formula: Christopher Brenier vítězí na Hockenheimringu

Okruhová série pro rychlé monoposty Formule F1, F3000, Auto GP, IndyCar ale i další. Ano Maxx Formula zase po roce bude u nás v Mostě. A my se teď podíváme, jak si vedli jezdci na druhém letošním závodním víkendu na Hockenheimringu v Německu.

Celkem se do kvalifikací druhého letošního klání Landsail Maxx Formula postavilo 13 monopostů. A ne ledajakých, tedy i stroje z nedávných velkých cen formule F1 jako Klass Zwart z Nizozemska na Jaguár R5 F1 Cosworth V10, Američan Phil Stratford s Benettonem B197 Judd V10 nebo Švýcar Peter Göllner se Sauberem C29 F1 Cosworth V10. Ovšem k vidění i slyšení byl dvanáctiválec v útrobách vozu Panoz DP09 Christopha Breniera z Francie. Mnoho dvanáctiválců už v monopostech nenajdeme, neboť jejich provoz a údržba není pro malé týmy žádná legrace. Sauber ale kromě pár kol tentokrát mnoho nepozávodil.

Maxx Formula rozděluje vozy do tří kategorií, tedy Prestige, Advance a Masters.

První kvalifikaci vyhrál Christopher Brenier z Francie na Panoz DP09 V12 a druhou pro změnu Nizozemec Klass Zwart s Jaguárem R5 F1 Cosworth 3,0ltr. Toho pamatují diváci z mostecké Interserie v roce 1999, kdy tam startoval s vozem Arrows IES a zvítězil.

Velký návrat po nehodě na Monze zaznamenal Švýcar Thomas Zeltner, když na Hockenheimu nejprve potřeboval získat důvěru k přítlaku vozu a pak přišly i výsledky. Jeho letecké představení na Monze tak bylo zapomenuto.

V první jízdě celkově zvítězil Christoher Brenier z Francie na Panoz DP09B MCT 4,2ltr V12, když tak oslavil i vítězství v kategorii Advance. Druhým místem celkem a vítězem kategoeie Prestige se stal zaslouženě Klass Zwart z Nizozemska s vozem Jaguár R5 F1 Cosworth 3,0ltr a bronzový podest čekal v cíli na druhého v pořadí kategorie Advance Gillese Breniera s dalším dvanáctiválcem Panoz DP09B. Tým Easy Formula tak slavil hned dvakrát. Thomas Zeltner z týmu Speed Center Motorsport pak vybojoval třetí místo v kategorii Advance, po havárii měl opět chuť vítězit.

Druhý závod opanovaly vozy kategorie Advance, když vítězství zopakoval na Hockenheimringu Christopher Brenier z Francie, druhé místo tentokrát patřilo Švýcarovi Kurtu Böhlenovi s Dallarou GP2 a bronzový podest obsadil Gilles Brenier z Francie. Pro Francouze to byl tedy víkend snů a stáj Easy Formula tak brala další dva cenné kovy. V kategorii Prestige zvítězil Klass Zwart.

V kategorii Master vyhrál v první jízdě Frank Thomas z Belgie na Dallara Renault WS V6, před Stefanem Glaserem na Dallara WS Renault V6. Ve druhé jízdě už bodoval jen vítězný Stefan Glaser.

Nyní má Landsail Maxx Formula před sebou demo vystoupení na Slovakia Ringu tento víkend, po tom už následuje severočeský Most, takže fanoušci rychlých formulí se již teď mohou na srpen těšit.