Christopher Brenier a Maxx Formula F-Drive již o víkendu

Neskutečný víkend pro závodní nadšence čeká účastníky 28 až 30.8. na mosteckém Autodromu!!!! Czech Truck Prix, jehož součástí bude i závod seriálu Maxx Formula. A další neskutečná zpráva = F-DRIVE bude přitom!! S naším logem se představí stáj Easy Formula a skvělý francouzský jezdec Christopher Brenier. Ten osedlá svůj formulový monopost Panoz DP09B vyvinutý pro Superleague Formula. Je nám opravdu ctí, být součástí takového týmu. F-DRIVE doplní energii na celý náročný víkend. Aneb česká stopa na Maxx Formula ?

A co je seriál Maxx Formula?

Série Maxx Formula spadá pod mezinárodní automobilovou federaci FIA, která je navržena tak, aby přivítala širokou škálu novodobých monopostů formule za posledních třicet let, včetně vozů Formule 1, Formule 3000, GP2, ale také monoposty formulí z amerických a japonských šampionátů. Formule jsou rozděleny do tří tříd (Prestige, Advance a Master) podle úrovně výkonu.

Právě Maxx Formula pojede svůj první závod sezóny 2020 jako součást Czech Truck Prix v Mostě. Startovní listina čítá 15 závodních aut a není pochyb o tom, že serie nabídne dechberoucí a velkolepou show.

V sobotu odpoledne je naplánován 1. závod série Maxx Formula a hned v neděli ráno 2. závod.

Brenier(1).jpg

Kdo je Christopher Brenier, který podpoří českou společnost F-DRIVE?

Christopher Brenier je francouzským závodníkem. Pochází ze Saint Etienne. Vyrůstal v závodnické rodině a sledoval svého otce a strýce, kteří se účastnili amatérských závodů v rally a na kopcích.
Brzy se u něho vyvinula vášeň pro motoristický sport a začal jezdit na motokárách, když mu bylo pouhých 5 let.
Po několika letech v motokárách debutoval se závodním vozem Formule Renault 2.0, a to ve věku 16 let. První bodované pódium získal již ve svém druhém závodě!

Poté závodil v různých kategoriích s formulemi a sportovními vozy a získal několik umístění na stupních vítězů.
V roce 2019 se připojil k seriálu Maxx Formula, kde závodí s vozem Superleague Formule – 750 koní a stal se šampiónem třídy Advance, se 4 vítězstvími a také 6 pódii v 6 závodech.

Svůj závodní monopost Panoz (závodní číslo 71/Advance Class), který byl vyvinut pro řadu Superleague Formula (2008-2010) a je poháněn motorem V12 s objemem 4,2 litru. Panoz Superleague formule nabízejí velmi vysokou úroveň výkonu a jsou schopny zajet velmi rychlé časy na okruzích.
Vozy jsou součástí francouzské skupiny Easy Formula.

V Mostě již jednou závodil, a to v roce 2007 během mistrovství Švýcarska  s Formulí Renault.

Přejeme hodně štěstí na mosteckém Autodromu!

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.