Závodní tým Charouz Racing System zahájil sezónu FIA F2 na stupních vítězů

Závodní tým Charouz Racing System skvěle zahájil letošní sezónu FIA Formula 2 Championship. V úvodu sezóny na mezinárodním okruhu v Bahrajnu, se v prvním závodě David Beckmann prosadil na stupně vítězů.

Po dobré, 9. pozici v kvalifikaci dostal nováček Beckmann šanci startovat z první řady ve Sprint Race 1, a to díky obrácenému gridu, tedy letošní novince představené spolu s novým formátem víkendu. Německý pilot předvedl solidní jízdu, držel se na třetím místě téměř celý závod a při svém debutu v seriálu pak slavil pódium.

Své schopnosti ukázal i jeho týmový kolega Samaia. Brazilec startoval na 17. místě a prodíral se závodním polem až na konečné 9. místo. Nakonec však byl klasifikován jako 12. kvůli pětivteřové penalizaci.

Druhé dějství závodu se odehrálo v sobotu večer pod světly reflektorů, což divákům i závodníkům nabídlo další vzrušení. Posádky Charouz Racing System získaly výhodu volby dvojité zastávky v boxech během druhého výjezdu safety car. S pomocí čerstvých měkkých pneumatik v závěrečných kolech se Beckmann probil z 12. na konečné 7. místo a sebral další cenné body. Zatímco Samaia si probojoval z průběžného 16. až na konečné  11. místo v cíli. Skončil tak velmi blízko k první desítce.

Hlavní závod, který se nyní přesunul na neděli před Velkou cenou formule 1, byl náročný na vysoké teploty a s tím související správné zacházení s pneumatikami. Beckmann bojoval o další bodový finiš a skončil jedenáctý, zatímco Samaia dokončil závod na 16. místě. Oba jezdci získali pro následující závody letošní sezóny cenné zkušenosti s technickými záležotostmi i novým víkendovým formátem F2.

Další zastávka na cestě FIA Formula 2 Championship 2021 bude v ulicích Monaka, ve dnech 20.-22. května.

David Beckmann: "Za tento debutový víkend jsem moc rád, Charouz odvedl skvělou práci a sezonu jsme zahájili na stupních vítězů v 1. závodě. Ve 2. závodě jsme dosáhli další bodované pozice a snažil jsem se udělat totéž v hlavním závodě, ale byl jsem prvním jezdcem, který udělal povinnou zastávku v boxech a moje pneumatiky v posledních kolech trochu trpěly, zatímco někteří soupeři těžili z fáze safety car. Ale na konci tohoto víkendu v Bahrajnu jsem si ještě jistější ohledně našeho potenciálu pro tuto sezónu."

Guilherme Samaia: "V sobotu jsme měli nějaké kolísavé. V prvním závodě jsme se dobře umístil na 9. pozici, ale s časovým trestem jsem nezíska start z první řady pro Sprint Race 2. Stálo nás to hodně. Ve druhém závodě jsem měl skvělý start, myslím, že jsem byl osmý při výjezdu z první zatáčky, ale byl jsem vytlačen z trati a ztratil jsem hodně míst. Pak jsem se z P17 probojoval na 11. pozici. Hlavní závod byl pro teplo ošidný a safety car ve střední části trochu narušil naši strategii. Dnes nám trochu chybělo tempo, ale budeme tvrdě pracovat na tom, abychom pochopili a zlepšili se pro budoucí závody. Děkuji týmu za dobrou práci a s trochou štěstí jsem si jistý, že bych mohl získat své první body."

Antonín Charouz, majitel týmu: "Jsme velmi spokojeni s výsledky úvodního kola v Bahrajnu, které potvrdily dobrou práci, kterou jsme odvedli s Davidem a Guilhermem během zimní přestávky a v kolektivních testech. Začátek sezóny s Davidovým pódiem byl opravdovou radostí, protože jsme získali dobrý počet bodů, ale především jsme si jisti, že budeme mít dobrý potenciál. Máme před sebou několik týdnů na přípravu dalšího kola v Monaku s cílem pokračovat v pozitivním tempu."