Charouz Racing System se připravuje na závod FIA Formule 2 v Jeddah

Charouz Racing System je připraven na finálové dvoukolo sezóny FIA Formule 2 v roce 2021. První ze dvou víkendů, které uzavře letošní sezónu, se bude konat 3. až 5. prosince v Jeddah v Saúdské Arábii, kde se poprvé pojede na nedávno vybudovaném městském okruhu.

F2_CHRS(1).jpg

Jezdci Enzo Fittipaldi a Guillerme Samaia musí v pátečním tréninku vyvinout mimořádné úsilí, aby poskytli mechanikům a inženýrům dostatečná data pro nalezení správného nastavení vozů pro novou, velmi rychlou trať. Situace společná pro celé pole F2, díky níž je toto předposlední kolo skvělou příležitostí k získání cenných bodů před finálovým závodem v Abu Dhabi.

Dalším faktorem, který by mohl zamíchat karty pro 7. kolo, bude víkendový program, který bude zahrnovat závody ve dne i v noci. Kvalifikace bude jako vždy velmi důležitá, ale charakteristiky sektorů 2 a 3 na okruhu nabízí jezdcům možnost předjíždět a získat pozice během tří závodů. Strategie by mohla hrát zásadní roli také, vzhledem k vysoké možnosti vícenásobného vyjetí safety caru.

Vozy vyjedou na zbrusu novou trať Jeddah na volný trénink a kvalifikaci v pátek, zatímco pět červených světel zhasne v sobotu v 15:30 a 21:40 (místního času) pro dva závody ve sprintu. Víkend zakončí v neděli celovečerní závod v 17:25 (místního času).

Antonín Charouz, majitel týmu

„Tyto poslední dva závody budou velmi náročné, a proto představují dvě skvělé šance zakončit sezónu s nějakými dobrými výsledky. V předchozích kolech jsme měli hodně smůly a celý tým i jezdci se těší, až vyjedou na trať a odevzdají svých 110 %, abychom konečně dosáhli výsledků, které odpovídají jejich nasazení a tvrdé práci. Jeddah bude nový okruh pro všechny, s velmi speciálními vlastnostmi, díky kterým budou všechny tři závody obtížné a nepředvídatelné, očekávám skvělou show a doufám, že Enzo a Guillerme dokážou získat své první body v sezóně, zaslouží si to ".

Guilherme Samaia

"Jsem opravdu nadšený, že pojedu do Jeddah, je to docela jiná atmosféra a bude to vůbec první závod, který se tam bude konat." Trať vypadá velkolepě a opravdu rychle, je to jako mix Monaka, Baku a dokonce Spa se všemi těmi rychlými zatáčkami. Bude zajímavé, zvláště v F2 s velmi omezeným časem na trati, vidět, jak se všichni jezdci přizpůsobí a jak budou týmy reagovat na okruh, který vypadá velmi obtížně a pravděpodobně s nízkou přilnavostí. Opravdu se těším na tento závod, který je první částí závěrečného dvojkola, doufejme, že budeme opravdu silní a budeme schopni dobře pracovat s Enzem a týmem a možná získáme nějaké body.“

Enzo Fittipaldi

"Jsem velmi nadšený a těším se na poslední dva závodní víkendy sezóny. Bude to velká výzva, protože Jeddah je nová trať pro každého a já miluji tento druh výzev." Moc se na to těším a také na Abu Dhabi, trať, na které jsem nikdy nejel a která bude mít také částečně nové uspořádání. Nemůžu se dočkat, až vyrazím na trať a posunu limity.“

F2_CHRS(3).jpg

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting