Chabr s Birgusem letos s medailí z Drexler Cupu

Formulová série Drexler automotive Formel Cup patří výhradně formulím, ať již F3, F4 nebo Formel Renault. Tomáš Chabr a Vojtěch Birgus letos slaví velký úspěch v mezinárodní konkurenci.

Drexler Formel Cup letos měl v kalendáři osm podniků, které vždy obsahovaly dvě závodní jízdy. Hned čtyři podniky šampionátu se konaly v Itálii, kde se závody konaly ve společnosti závodů TopJet Formula Trophy, a tak Drexler Cup viděli diváci na Monze, v Imole, Vallenlunze a na závěr kalendáře také v Mugellu. Ovšem další klání viděly autodromy na Hungaroringu, Hockenheimu, RedBull Ringu a závody Drexleru viděli diváci v Brně, kde se jelo jako součást Masaryk Racing Days, čili FIA CEZ.

Siegerehrung Mugello 2022.jpg

V Drexler Cupu existují dvě skupiny vozů podle reglementu F3, tedy podle nejnovější specifikace vozů startující v F3 Open a zbytek pak v neméně početném poli F3 Cupu, závody tradičně doplňuje pohár pro vozy F4, či Formel Renault 2,0, přičemž své hodnocení mají i švýcarští piloti.

Ve třídě Drexler Formel F3 Open letos kraloval Maďar Benjamin Berta s Dallarou 314 Toyota, když se pustil do souboje i s obávaným králem Drexler Cupu a několikanásobným šampionem Sandro Zellerem, ten však díky staršímu modelu letos vyhrál F3 Cup, ale ačkoliv spolu ve skupině nejezdili, na závodech to nebylo vůbec vidět a Berta měl někdy i navrch. SRB Paolo Brajnik se sice mocně dral v závěrečném podniku kupředu a Bertu porazil, ale jeho nový model Dallara 320 Opel Spiess více, než na druhé místo ve třídě open neměl, neboť vynechal hodně podniků. Účast jen na třech podnicích umožnila slavit i Maďaru Janoši Magyárovi s Formel Masters, když za ním skončil Ital Bellegrini a Ir Carey. Slovák Nikolas Szabó skončil s fomulí Dallara 313 Toyota na jedenáctém místě a šestnáctý byl klasifikován Vladimír Netušil, hned za ním Václav Laušman a osmnáctý Vašek Šafář s formulí Masters.

Pořadí F3 Cupu letos opět vévodil Sandro Zeller ze Švýcarska na Dallara 312 Mercedes, když s velkým náskokem zvítězil před druhým Kanaďanem Davidem Richertem na Dallara 309 VW a třetí místo a velký úspěch v mezinárodním poli Drexler Cupu 2022 zaznamenal Tomáš Chabr, když se svým vozem Dallara 308 NBE Mugen dokázal porazit i další Italy Iannacconeho a Sorfarolliho. Jan Matyáš z HKC se zúčastnil jen dvou podniků a patří mu s Dallarou 308 Fiat čtrnácté místo.

V Drexler Formula Renault 2,0 oslavuje Dr. Norbert Groer z Rakouska, před Němcem Andre Petropoulosem a Italem Turchettem. V klasifikaci pořadí F4 Cupu zvítězil letos Maďar Zeno Kovacs, před Vojtěchem Birgusem z JMT Racing, který se o druhé místo dělí s Italem Lovatim, který již disponuje novou specifikací F4.

Těšit se přes zimu můžeme na další ročník a jeho kalendář, do té doby s Drexler Cupem na shledanou.

Vláďa Rožánek, Drexler Formel Cup 2022, foto Claudio Signori

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting