ČEZ RunTour Praha objektivem Pavla Pekárka

Skvělý, téměř dokonalý běžecký den! Sluncem zalitý park Ladronka připravil v jednom z prvních podzimních dnů skvělé běžecké podmínky. „Není už příliš velké horko?“ ptala se s nadsázkou účastnice tokijské olympiády Tereza Hrochová.

Na ČEZ RunTour Praha si téměř tři tisícovky běžců vyzkoušely krásné, rychlé tratě, jako stvořené pro osobní rekordy. Jako první se na start postavily děti při Rákosníčkových bězích na 500 a 1000 metrů. Pak se trať vydali účastníci závodu na 3 km, mezi kterými byli nejrychlejší Lukáš Adam Bennour (10:00) a Lenka Yonová (12:04).

Dále se do startovního koridoru postavilo téměř 900 účastníků pětikilometrového závodu. Jeden okruh vedoucí celým parkem i kolem usedlosti Ladronka proběhli nejrychleji Erik Machů (15:44) s Karolínou Sasynovou (17:31).

Jako vyvrcholení dne se na trať vydali účastníci 10km závodu. Dva okruhy proběhli v nejlepších časech René Sasyn (31:10) a Tereza Hrochová (34:47).

Mezi běžci byly také modelka Nikol Švantnerová, mistryně Evropy ve vodním slalomu Amálie Hilgertová nebo tenistka Barbora Strýcová. Medailistka z olympijských her v Riu a vítězka Wimbledonu ve čtyřhře si na Ladronce zažila svou běžeckou závodní premiéru! A zvládla ji v kvalitním čase 42:37. „Běhání mě hodně chytlo, poslední dva tři měsíce obouvám běžecké boty prakticky denně,“ usmívala se v cíli. „Je pravda, že ke konci už mi to dneska přišlo docela náročné, ale stejně jsem si závod užila. Určitě nebyl můj poslední.“

Foto: Pavel Pekárek

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.