Čeští trenéři vybrali finální patnáctku pro Euro, jediný nováček je Salák

Jedenáct bronzových medailistů z loňského mistrovství Evropy v maďarském Székesfehérváru se objevilo v nominaci české reprezentace na mistrovství Evropy v malém fotbalu, které hostí do 9. do 17. června brněnský stadion za Lužánkami.

ilustrační foto

Žádné výrazné překvapení v českém výběru není, jediný nováček je pražský univerzál Michal Salák, který dostal přednost před Robinem Demeterem z Jihlavy, jenž se loni podílel na maďarském bronzu. „Michal Salák má velké zkušenosti z mezinárodních akcí a zkrátka se momentálně jevil trenérům jako o něco lepší volba než Robin Demeter. Robinova pozice je nezáviděníhodná, ale jsme přesvědčení, že v reprezentačním dresu neřekl zdaleka své poslední slovo,“ objasnil volbu vedoucí mužstva Jakub Štefek.

Z loňského mužstva chybí zranění Tomáš Kounovský s Michalem Macháčkem. Veterán Jiří Novák, který v národním týmu nosil kapitánskou pásku, se přesunul do role kustoda. „Naopak jsou ve výběru zkušený Tomáš Mica, který má gólově nahradit Kounyho. Vrátili se ve skvělé formě hrající Bob Doubravský a obránce David Bednář. Věříme, že tým bude mít nejen fotbalovou, ale hlavně morální a mentální kvalitu, protože tlak za Lužánkami bude naprosto odlišný od Eur, která se hrála mimo naši vlast. Bude skvělá atmosféra a tlak představuje velký test našich kluků. Věříme, že tým bude odolnější po psychické stránce,“ doplnil Štefek, který zároveň trénuje české gólmany.

Opět pouze mezi náhradníky se dostal pražský brankář Jaroslav Bellada nebo účastníci evropského šampionátu v chorvatském Vrsaru v roce 2015 Čeněk Cenek se Zdeňkem Traxlem. „Vybrat nominaci bylo zase šíleně složité. Trenéři věřili, že pokud nepřijdou nějaké výkyvy ve formě, bude základ mužstva tvořit to z loňského bronzového Eura v Maďarsku. Ale zase jsme se dostali do nepříjemné fáze, že na turnaj může jet pouze patnáct hráčů a někteří zůstanou jako náhradníci těsně pod čarou. Váhali jsme u několika jmen ne kvůli výkonům, ale kvůli tomu, že daná dvojice byla na jedno místo tak vyrovnaná, že bychom nejraději vzali oba. To bohužel nejde, a tak trenéři rozhodli podle svého svědomí a vědomí. Náhradníci však mají větší šanci, protože mohou naskočit do rozjetého vlaku i v průběhu šampionátu. Na domácím hřišti nesmí být nikdo jen na devadesát devět procent zdráv, ale na sto procent,“ doplnil vedoucí výběru.

Česká nominace na mistrovství Evropy v malém fotbalu 2017 v Brně

Brankáři: 1 – Marek Gruber (Brno), 20 - Ondřej Bíro (Most)

Obránci: 5 - Michal Uhlíř, 6 - František Hakl (oba Praha), 2 - David Bednář (Blanensko), 4 - Tomáš Režný (Most)

Univerzálové: 8 - Patrik Levčík, 14 - Bohumír Doubravský (oba Brno), 10 - Jakub Polák (Most), 12 - Jan Koudelka (Blanensko), 13 - Michal Salák (Praha)

Útočníci: 3 - Tomáš Mica (Brno), 7 - David Macko (Most), 9 - Ondřej Paděra (Blanensko), 11 - Stanislav Mařík (Praha)

Náhradníci: Jaroslav Bellada, Daniel Reiter (oba Praha), Čeněk Cenek (Brno), Robin Demeter (Jihlava), Zdeněk Traxl (Blanensko)

Realizační tým

Trenér: Radek Pokorný.

Asistent trenéra: Stanislav Bejda

Generální manažer: Luděk Zelenka

Vedoucí mužstva a trenér gólmanů: Jakub Štefek

Technický vedoucí: Petr Pícha

Masér: Jakub Lang

Kustodi: Jiří Novák a Karel Kristen

Data mistrovství Evropy

Pátek 9. 6., 19.30.: zahajovací ceremoniál, 21.30: Česká republika – Maďarsko

Neděle 11. 6., 21.45: Česká republika – Lotyšsko

Úterý 13. 6., 20.15: Česká republika – Izrael

Středa 14. 6., od 14.00: osmifinále

Čtvrtek 15. 6., od 17.30: čtvrtfinále

Pátek 16. 6., od 19.30: semifinále

Sobota 17. 6., 18.00: o 3. místo, 20.00: finále

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.