Čeští bowleři z mezinárodního turnaje ve Francii vezou titul a skalp mistrů světa

 

O víkendu 12. a 13. března se v centru Cristal Bowling ve francouzském Wittelsheimu uskutečnil pátý ročník prestižního mezinárodního turnaje čtyřčlenných týmů Storm Team Open 2022.  

bowling_PHOTO-2022-03-13-20-59-08.jpg

Na tomto turnaji nastupují čtyřčlenné týmy složené jak z amatérů, tak profesionálů. I letos byla vidět celá řada hvězd včetně legendy evropského bowlingu Geryho Verbruggena. Z evropské špičky chyběly v podstatě jen týmy bowlingových velmocí Finska a Švédska, ale i tak se ve Francii sešla obdivuhodná konkurence, ve které se výrazně prosadili i naši hráči.

Poprvé se na tomto turnaji představil tým složený čistě z českých hráčů. Czech Team nastoupil do tohoto turnaje ve složení Jaroslav Lorenc, Jan Macek a Lukáš Jelínek (držitelé bronzové medaile z nedávného mistrovství světa), které doplnil ještě další talentovaný hráč Marek Talpa.

Naši hráči postoupili do závěrečných bojů ze slibného druhého místa v základní skupině. V postupových zápasech to bylo vždy velké drama, ale naši hráči to i díky skvělému týmovému výkonu zvládli a postoupili do velkého finále. Tam je čekal favorit, nejtěžší soupeř ze všech, tým složený kompletně z italských reprezentantů, kteří se v roce 2018 stali světovými šampiony. Parametry velkého finále splnil tento zápas do posledního puntíku. Čeští reprezentanti celý zápas dotahovali a ještě v polovině desátého framu prohrávali o 10 kuželek. Jan Macek však na pozici třetího hráče poslední frame dostrikoval a po nehodozu italského hráče potřeboval Jaroslav Lorenc na poslední pozici v desátém framu dohodit k jistotě vítězství. Jaroslav Lorenc zvládl vypjatý moment bez zaváhání, dal dokonce strike a Czech Team se tak mohl radovat po výhře 858:819 z titulu a velkého úspěchu pro český bowling. Z Francie si kromě titulu a poháru pro vítěze naši hráči odvezli také prize money pro vítěze – 7 200 EUR, v přepočtu 180 000 Kč.

„Byl to pro nás skvělý a zároveň velmi náročný turnaj. Hrálo se celkem 15 zápasů ve skupině a potom finále. Celkově jsme předvedli velmi dobrý týmový výkon, kdy jsme se dokázali skvěle doplňovat, když to například někomu nešlo. Finále bylo velmi náročné a prakticky celý zápas jsme tahali za kratší konec. O to cennější je to, že i přesto, že jsme ještě v desátém framu prohrávali, dokázali jsme dostrikovat a zápas otočit. Pro nás se jedná o parádní úspěch, a hlavně o skvělou přípravu před nacházejícím mistrovství Evropy ještě umocněnou tím, že na stejném bowlingovém centru se bude konat mistrovství Evropy mužů v roce 2023,“ podělil se o své pocity hned po skočení turnaje náš nejlepší hráč Jaroslav Lorenc.

„Kluci opět ukázali, že český bowling patří do evropské špičky a úspěchy z poslední doby jsou jen přirozené vyústění dlouhodobého vývoje českého sportovního bowlingu, který příští rok oslaví 25 let svojí existence. Všichni s napětím očekáváme nastávající mistrovství Evropy v Helsinkách, kde jak doufáme, to opět cinkne,“ dodává Karel Vopička, prezident České bowlingové asociace.

Zdroj: Česká bowlingová asociace

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting