Čeští bowleři ladili formu na nadcházející evropské turnaje. Muže čeká Evropská bowlingová tour a junioři míří na Mistrovství Evropy.

Čeští reprezentanti předvedli výbornou formu na druhém turnaji bowlingové série Prestige tour v Olomouci. Turnaj již podruhé za sebou vyhrál mladý český reprezentant Lukáš Jelínek, hráč pražského Xbowling clubu, nedávný mistr světa v týmové soutěži kadetů. A to i přesto, že si průběhu hry přivodil při rozběhu zranění kolena, zahrál velmi dobrý výkon s průměrem 218,5 kuželek na šest her.

Na druhém místě se umístil stříbrný medailista z letošních Světových her Jaroslav Lorenc (expert King Pins), který tento rok podává výborné a stabilní výkony. Třetí místo vybojoval další z českých reprezentantů Jaroslav Uher (Probowling Hustopeče). Nejlepší ženou turnaje byla nedávná účastnice ME žen, domácí Kateřina Hejdučková ml.(Bowland Olomouc).

Před blížícím se Mistrovsvím Evropy juniorů ve Francii se dařilo také mladým hráčům. Nejlepším juniorem byl Ondřej Prekop (BC Bowlingzone Pardubice) na celkovém 7. místě. V posledních letech se českým juniorům na ME dařilo a přiváželi medailové úspěchy. Nový trenér české juniorské reprezentace Ivan Burian má jasné cíle: „Chtěli bychom našim svěřencům na šampionátu pomoci uplatnit a ukázat nově získané dovednosti a znalosti z oblasti čtení drah a mentální hry. Zachovat a dále rozvíjet týmovou atmosféru a poměřit se s nejlepšími evropskými juniory.“

Česká bowlingová špička dospělých odehraje první zářijový víkend turnaj Evropské bowlingové tour ve Švédském Helsingborgu. Jan Macek, Marek Talpa, Lukáš Jelínek a Jaroslav Lorenc se popasují s předními evropskými hráči. Posledně jmenovaný k tomu řekl: „Jedeme na takto velký mezinárodní turnaj po dlouhé době. Bude tam obrovská konkurence jak domácích hráčů ze Švédska, tak i nejlepších hráčů z dalších zemí. Nicméně jsme na předešlých akcích dokázali, že konkurovat Evropě určitě můžeme. Náš hlavní cíl je projít úspěšně kvalifikací do nedělních finálových stepů. Tam se už může stát cokoliv. Tak nám držte palce.“