Český tým prošel základní skupinou neporažen

V posledním zápase základní skupiny nás čekalo Polsko, tým, jehož většinu hráčů dobře známe, a který jsme před čtyřmi lety na minulém MS snadno porazili. Letos tomu mohlo být jinak, lidově řečeno, slezli jsme hrobníkovi s lopaty.

Utkání bylo naplánováno na půl devátou ráno, a možná právě brzké vstávání způsobilo nesoustředěnou hru mnoha hráčů našeho týmu, počet nevynucených chyb způsobujících ztrátu míče byl nobvykle vysoký. Téměř po celou dobu zápasu se ani jednomu z týmů nepodařilo odpoutat od soupeře o více než dvě branky.

lax

Hned po minutě zápasu sice Jakub Nosek vsítil první naši branku, Poláci však rychle kontrovali a za stavu 2:2 získali na konci periody gólem z přesilovky jednobrankové vedení.

Ve druhé čtvrtině měl mírně navrch náš tým, a v polovině zápasu svítil na ukazateli skore stav 6:4. V následující periodě však Poláci dokázali stav otočit na 7:6, těsně před jejím koncem však dokázal Pavel Došlý vyrovnat na 7:7.

lax

Poslední perioda přinesla pouhé tři branky, naštěstí dvě z nich vsítil náš tým, jmenovitě Jonathan Munk a Radek Skála. Polákům se sice podařilo dostat patnáct sekund před koncem míč do naší sítě, branka však nebyla uznána pro neregulérní hůl.

Vítězstvím ve skupině jsme si zajistili nejhůře čtrnácté místo. Zítra nás čeká utkání s vítězem Červené skupiny, Německem. V případě výhry se posuneme ještě výše, a to minimálně o dvě příčky.

Česká Republika - Polsko 9:8 (2:3, 4:1, 1:3, 2:1)

Modrá elitní skupina měla na programu další tři zápasy, USA vysoko porazily Japonsko 21:3, Kanada po dramatickém závěru zvítězila nad Irokézy, a v posledním utkání Austrálie porazila Anglii 10:7.