Český tým na startu juniorského mistrovství světa v Haagu

Youth Sailing World Championship 2022

V holandském přístavu Scheveningen nedaleko Haggu odstartovalo v neděli 10. července juniorské mistrovství světa World Sailing. 431 mladých jachtařů ze 69 zemí se utká ve třídách ILCA 6 chlapci a dívky, 29er chlapci a dívky, 420 chlapci+mix a dívky, iQFoil chlapci a dívky, Formula Kite chlapci a dívky a Nacra 15 mix.

Závodit se bude na pěti okruzích a každá země může postavit pouze jednu posádku nebo závodníka v každé třídě.

Český tým nastoupil stejně jako vloni v prosinci v silném složení… Ve třídě ILCA 6 závodí Jiří Vacula (Jachtklub Máchova jezera Staré Splavy), na 29eru Tibor a Adam Nevelöšovi (SK Štětí), na iQFoilu Barbora Švíková (YC CERE) a David Drda (TJ Delfín Jablonec) a v kiteboardingu Vojtěch Koška (YC Dyje). Doprovázejí je dva reprezentační trenéři Milan Hájek a Ivan Doronin, team leaderem je Ondřej Bobek

„Máme za sebou registraci, tréninkovou rozjížďku a slavnostní zahájení a první den závodu. Odjely se 3 až 4 rozjížďky. Ve třídě iQFoil si nejlépe vede Bára Švíková, která je 4. místě. David Drda je desátý. V Kitech drží Vojta Koška také 4. místo. Ve třídě 29er jsou bratři Nevelöšové zatím na 17. místě a ve třídě ILCA 6 je Jiří Vacula šedesátý. Závod jsme začali skvěle. Ve slabším větru jsme se udrželi se světovou špičkou. Snad bude příští dny více foukat a naši foilisti se posunou ještě o trochu výš na medailové pozice," referuje z Holandska Milan Hájek.

Závodit se bude až do čtvrtka 14. července, kdy budeme znát vítěze soutěže národů i všechny medailisty. Bude mezi nimi i někdo z českého týmu? Držte palce!

Více informací a výsledky: https://worldsailingywc.org

Eva Skořepová - PR manažerka Českého svazu jachtingu

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.