České páry uspěly v klání světové taneční elity na Brno Open Dance Festivalu 2022

Jubilejní 20. ročník Brno Open Dance Festivalu přivedl do jihomoravské metropole světovou taneční špičku ve standardních i latinskoamerických tancích. Na parketu v hale míčových sportů MUNI v Brně – Bohunicích se 29. a 30. října sešlo několik mistrů světa a Evropy, kteří přijeli bojovat o body do světového žebříčku World Dance Sport Federation (WDSF). Soutěží světového okruhu se účastní přes 500 tanečních párů z více než 30 zemí. V odborné porotě bylo zastoupeno 14 zemí.

1. místo Hossain-Selsdon Kaiem – Viktorie Vagnerová

Neméně významný byl pro Brno 7. ročník Poháru partnerských měst, ve kterém zvítězilo družstvo Kaunasu těsně před pořádajícím družstvem Brna. Bronzovou příčku obsadil tým Bratislavy. Tato netradiční podívaná byla zajímavým zpestřením sobotního večerního programu. Průvodci sobotním Galavečerem byli Jan Onder s Kamilou Tománkovou. V programu vystoupily hvězdy TV show StarDance, vrcholným zážitkem pak bylo finále World Open v latinsko-amerických tancích a finále profesionálů ve standardních tancích.

Letošní ročník přivítala zaplněná sportovní hala, která vytvořila úžasnou atmosféru. Závěrečný potlesk ve stoje byl odměnou tanečním párům za jejich výkony. Už teď se těším na příští ročník, v jehož rámci proběhne Mistrovství světa v tanečním sportu,” říká Jan Tománek, organizátor soutěže, známý tanečník, trenér a porotce StarDance.

Ziskem zlaté medaile Českou republiku úspěšně reprezentoval taneční pár David Odstrčil – Tara Bohak, který v srpnu vyhrál historicky první titul mistrů světa v tanečním sportu pro ČR. Moc jsme si užili domácí atmosféru. Prostředí Brno Open je pro nás vždy vyjímečné, protože ze sebe dostaneme naprosté maximum,” reagoval David Odstrčil a Tara Bohak dodala: Není mnoho míst a soutěží s tak vřelou atmosférou. Naše vítězství jen umocnilo náš skvělý zážitek ze sobotního večera.”