Nedávno jim nevyšel sen o Tokiu 2021, ale už hledí k OH v Paříži 2024: povzbudivě

České akvabely se na Maltě vrátily do evropské špičky: desáté!

Sedmitisícová Valletta, hlavní město Malty - nejmenšího státu EU, sužované v těchto dnech ve Středomoří vedry nad 33 stupňů, hostí evropský juniorský šampionát v synchronizovaném plavání. plave se v bazénu pod širým nebem. A perou se v něm naděje početné špičky zemí o co nejlepší úvodní výsledkový zápis do etapy, na jejímž vrcholu za tři roky nynější juniorky už zasáhnout do pořadí na seniorských olympijských hrách v Paříži 2004.

foto akvabelyb CZE 10 MEJ2021 Valletta flLucie Alex Hrazdirová

Pro silně omlazené české synchro, které bude po dvou desetiletích olympijské přítomnosti bohužel za necelý měsíc na OH v Tokiu chybět, teď na Maltě svitla naděje, že by to už za tři roky na OH v Paříži mohlo být podstatně veselejší. Duet TESLY Brno v sestavě Lucie Alex Hrazdirová - Karolína Klusková se dokázal ze 12. kvalifikačního místa vytáhnout ve finále volných sestav do prestižní pozice v Top 10. Mezi ty, které už rozhodčí jen tak nepřehlížejí, jejichž růst na dalších mítincích sledují velice pečlivě.

"Tenhle výsledek vrací při velké soutěži české akvabely na první stránku výsledkových listin. To je i psychicky hodně cenné. Děvčata, včetně na místě přítomných trenérek Libuše Zídkové a naší ukrajinské expertky Maryny Krykunové odvedla v tvrdé konkurenci a po všech komplikacích s tréninky a cestováním kvůli covidu-19 velmi dobrou práci. Nerezignovala poté, když jim před měsícem známky od rozhodčích na olympijské kvalifikaci sebraly sen o startu na OH už tento měsíc v Tokiu... Jsou mladé, potřebují se ještě hodně vyzávodit. Ale k olympijskému návratu českého synchra na OH v Paříži 2024 už holky vyrazily hodně kurážně a povzbudivě." Tak hodnotí jejich výkon a výsledek 5násobná účastnice OH, nyní už také trenérka, Soňa Bernardová. Ocenila i to, že děvčata dokázala ve finiši příprav k "Evropě" nešidit ani zkoušky ve škole, Klusková maturitu.

Karolína Klusková ve Valletě reprezentuje i v další olympijské disciplíně - v závodě sólistek.

Fotografie čs. akvabel: Reprezentační český duet na MEJ v maltské Valletě 2021 v tomto týdnu: Karolína Klusková, Lucie Alex Hrazdirová.

(Zdroj: realizační tým čs. akvabel. Kontakt: Soňa Bernardová)
foto Než se bazén ve Valletě zaplní akvabely CZE 10 na MEJ20

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting