Česká závodnice na nevyzkoušené cestě

Gabriela Jílková v Prototype Cupu Germany 2023

Česká závodnice Gabriela Jílková má za sebou starty s nejrůznějšími vozy, tentokrát však zavítala do tajů zatím neokoukaných, tedy Prototype Cupu Germany.

Gabrielu Jílkovou znají čeští příznivci řízných závodních vozů asi dobře, netřeba připomínat její starty v cestovních vozech, formulových monopostech a v poslední době také s GT vozy zvučných jmen.

Tento rok se ovšem vydala na cestu dosud nevyzkoušenou, a to do prototypů. Prototype Cup Germany má za sebou úvodní sezónu, kterou brázdil především domácí autodromy v Německu. Závody pořádá skupina Creventic a loňský první ročník jezdci navštívily okruhy ve Spa, Lausitzringu, Nürburgringu a Hockenheimringu.

Celkovým vítězem se loni stala posádka Besler Berkay a Dient Marvin na voze Ligier JS P320. Druhá skončila německá posádka Weiss Leonard a Kratz Thorsten na Duqueine D08 a bronzová příčka patřila celkově dvojici Mundig Donar a Lüthen Matthias na voze Duqueine D08. Se stejným vozem také startoval Luxemburčan Gary Hauser, Sebastian von Gartzen, nebo Polák Damian Ciosek s Ligierem JS P320.

Kalendář Prototype Cup Germany 2023:

Hockenheim 28.-30. dubna

Oschesleben 26.-28. května

Zandvoort 23.-25. června

Norisring 07.-09. července

Assen 01.-03. září

Nürburgring 13.-15. října

 

První závodní jízdu nového ročníku na autodromu Hockenheiring, konaného za velmi nepříznivých klimatických podmínek, vyhrála posádka Julien Apóthéloz ze Švýcarska a Kolumbijce Oscara Tunjo na voze Duqueine D-08. Druhou jízdu na Hockenheimringu vyhrála dvojka Gary Hauser z Luxemburska a Markus Pommer z Německa.

Naše závodnice Gabriela Jílková jela s prototypem Duqueine D-08 ve stáje JvO Racing by Downforce Motorsport se svým kolegou Lucasem Mauronem ze Švýcarska a zajeli krásné čtvrté a šesté místo a po závodu na Hockenheimringu jim patří v celkové klasifikaci čtvrté místo. Před nimi figuruje další známý jezdec českým divákům Polák Robin Rogalski a celkově vede G. Hauser s M. Pommerem, když nasbírali 45 bodů a vedou o 4 body před Apothélozem a Tunjem. Wolfgang Payr, kterého známe ze Sports Car Challenge zatím figuruje na 12. místě. Závodí zde i známé stáje Konrad Motorsport, či Gebhard Motorsport.

Další závod má Prototype Cup Germany na programu 26.-28. května na autodromu Oschersleben, tedy kousek od českých hranic.

Celkové pořadí Prototype Cup Germany 2023 můžete prostudovat zde: Standings (prototypecup.com)

Vláďa Rožánek, Prototype Cup Germany 2023, foto Heinz Mösinger

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.