Česká posádka drtí Evropský šampionát s Avií

Racing Team Avia Future pod záštitou CROSS CLUBU PŘELOUČ z. s. se už jako jediná česká posádka zúčastňuje mistrovství Evropy v TRUCK TRIALU. V roce 2007 získali poprvé titul mistrů Evropy, poté následovala řada druhých a třetích míst, až v roce 2016 se povedlo opět získat titul mistrů Evropy.

Nyní má za sebou již 4 tituly mistrů Evropy.  Řidič Bohumír Čáp (Přelouč) se svojí dlouholetou navigátorkou Kateřinou Ventlukovou (Skoranov) v loňském roce vybojovali zlatý hattrick a jsou odhodláni vybojovat další titul. Cesta k poslechnutí české hymny nebyla jednoduchá, ale rádi vám ji popíšeme.

První závod se koná v Belgii – Mont-Saint-Guibert.

Nová sezóna začíná s lehkou změnou v posádce, protože navigátorka Kateřina Ventluková odpočívá na dovolené. Tento závod naviguje bratr řidiče Martin Čáp. Závodiště by se dalo popsat jako obrovská pískovna plná strmých strání.  

Po sobotním klání vedeme šampionát s velkým náskokem bez větších problémů.  Nedělní závod přiostřuje a v jedné sekci se nám daří dostat Avii na záda. Ztrácíme náskok a nastává boj s francouzskou posádkou o první pozici. Poslední sekce rozhoduje. Čeká nás velmi těžká brána, kterou projíždíme jako jediní a odvážíme si zasloužené první místo.

Druhý závod se odehrává v oblíbeném městečku Montalieu-Vercieu ve Francii.

Na tento závod se sjíždí 24 posádek v kategorii II., tudíž největší konkurence.

V závodě už naviguje Kateřina Ventluková. Tento závod je pro nás nejoblíbenější, jelikož se nachází na úpatí kouzelných hor ve vinařské oblasti a slepého ramene řeky Rhôna.

Sobotní závod nezačíná zrovna dobře. V první sekci získáváme velký počet trestných bodů.  To nás posouvá do druhé desítky závodníků. S velkým nasazením končíme po sobotě na 5. místě.

Nedělní týmová rada rozhoduje o poklidné, ale přesné jízdě bez zbytečných chyb. Celý den probíhá bez větších potíží a odvážíme si krásné 3. místo.

Třetí závod se koná v německém městečku Dreis-Brück

Navigátorem je zde Martin Čáp. Sobotní závod probíhá s lehkými komplikacemi už od rána (sváření přední nápravy), ale to horší přichází ve 4. sekci, kdy je navigátor natolik pod stresem, že si špatně zapíná přilbu. Ta se mu po mnoha otřesech rozepíná. Bohužel si této chyby komisař všímá a stojí nás to 400 trestných bodů včetně diskvalifikace v dané sekci. Po této příhodě se nám daří v další sekci projet výjezdovou bránu, kterou nikdo jiný ani v jiné kategorií neprojel. Tím získáváme velkou výhodu a posun vpřed.

Nedělní klání je o dost těžší. V první sekci nás čekají velmi náročné brány. Konkurenti z toho 3 brány vynechávají, ale nám nezbývá nic jiného, než se do nich pustit. S velkým štěstím se nám je daří zdolat, ale Avie má velké škody. Nastává rychlá oprava poškozených částí.  Pomalu ale jistě postupujeme ve startovním poli dopředu. Tento víkend si odvážíme těžce vydřené 3. místo.

V Rakousku opět naviguje Kateřina Ventluková

Čtvrtý závod se jede v rakouském kamenolomu Limberg/Maissau opět s navigátorkou Kateřinou Ventlukovou. V této lokalitě se nám daří. Přivezli jsme si odtud již dříve několik zlatých pohárů, tak doufáme, že při nás opět bude stát štěstí.

Sobotní klání probíhá bezproblémově a na kontě máme přes 300 bodů náskok před druhým soupeřem. Neděle je trošku horší, kdy se náskok snižuje, ale i přesto si odvážíme další 1. místo.

Novinkou v seriálu je vojenský historický park ve Slovinsku

Pátý závod se odehrává v nové lokalitě. Čeká nás vojenský historický park u městečka Pivka ve Slovinsku.

Krásný slunečný sobotní závod probíhá bez větších komplikací. Avie ukazuje svojí sílu a posádka odvahu, kdy jako jediná vyjíždí nejprudší stráň s trčícími kameny. Získáváme další náskok. Uff :-D

Nedělní závody jsou již komplikované a my se propadáme na druhé místo.

Celý den se přetahujeme s francouzskou posádkou o pár bodíků, ale i přesto nás o dva body přeskakují a my si odvážíme 2. místo. Nevadí, ještě nás čeká poslední závod

Šestý závod se koná v německém městě Kamsdorf.

Vyrážíme na poslední závod ve složení Bohumír Čáp a Kateřina Ventluková s malým náskokem v celkovém pořadí na evropském šampionátu o pouhé 4 body. Doufáme, že na konci víkendového klání si konečně oddychneme po náročné sezóně a přijde vytoužená třešnička na dortu.  ;-)

Po sobotním závodě již skoro tradičně vedeme. Největší soupeři končí po sobotním klání až na 5. místě. Rozkaz zněl jasně, udržet si pořadí a dovézt do České republiky zlato.

Nedělní závod se snažíme dodržet podle rozkazu a dopolední sekce vyhráváme. Po obědě nastává velká změna. Pod převodovku se nám dostává velký kámen, řazení přestalo fungovat a my jsme nuceni ukončit sekci předčasně s velkou bodovou ztrátou. Propadáme se na 4. místo. Bylo to jisté zklamání, ale i přesto obrovská radost. Největší francouzský konkurent končí na 3. místě, což mu ale nedává takový bodový náskok a my si odvážíme další titul Mistrů Evropy!

Je až neuvěřitelné, že tak malý tým s ryze českou technikou dokáže porážet velké evropské konkurenty jezdící na vozech Mercedes – Unimog.

Celkové umístění pro rok 2019 EUROPA TRUCK TRIAL kategorie II. je:

1. místo Racing Team Avia Future (CZ) s celkovým počtem 119 mistrovských bodů
2. místo Gangs of Sud Est (F) s celkovým počtem 117 bodů
3. místo Dauphidrome (F) s celkovým počtem 92 bodů

Tímto bychom chtěli poděkovat všem sponzorům, kamarádům a hlavně všem, kteří nás doprovázeli po evropských závodech a dělali nám to nejlepší zázemí včetně psychické podpory.

Váš Bohumír Čáp a Kateřina Ventluková

Smutná zpráva nakonec

Navigátorka Kateřina Ventluková se rozhodla ukončit svou kariéru a věnovat více času svému soukromí.

S velkým smutkem, ale i s obrovským vděkem se chci s vámi všemi rozloučit. Největší poděkování patří samozřejmě mému parťákovi a nejlepšímu řidiči Bohumíru Čápovi. Děkuji mu za krásné roky plné adrenalinu. Prošli jsme si společně spoustu zklamáními, ale také i úžasné a úsměvné chvíle. Bez něho bych toto nikdy nezažila a vážím si toho! Další obrovské poděkování patří našemu skvělému zázemí, které se mě snažilo vždy zvednout náladu, i když to se mnou kolikrát nebylo jednoduché… hlavně v neděli po závodech, kdy jsem počítala body. :-D Nyní je to moje druhá rodina. Jsem ráda, že jsem toto mohla zažít. Poznat spoustu nových přátel a kamarádů z různých zemí. Každopádně se mě jen tak nezbavíte a určitě se na vás přijedu podívat. Pac a pusu. Vaše Kačí.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.