Česká korfbalová extraliga pokračuje v novém roce

Rušný víkend plný událostí.

Korfbalová extraliga měla před vánočními svátky napilno. Na programu bylo šesté i sedmé kolo a obě přinesla zajímavé výsledky. Doposud stoprocentní Prostějov padl v obou duelech, čehož využilo Brno, které si naopak připsalo dvě výhry a v tabulce Hanákům odskočilo. První letošní úspěch pak díky triumfu právě nad Prostějovem zaznamenalo Znojmo.

KK Brno vs KCC SOKOL České Budějovice

Odveta za loňské nevydařené finále jim vyšla i podruhé. Brněnští korfbalisté letos porazili úřadujícího mistra z Českých Budějovic i na své palubovce a se svým úhlavním rivalem tak zatím mají stoprocentní bilanci. „Neřekl bych, že od nás šlo o ideální výkon. Spíš o takový zodpovědný. Přizpůsobili jsme se pomalé hře soupeře a přišlo mi to takové ospalé. I diváci po zápase říkali, že to byla celkem nuda. Myslím, že důležitý byl fakt, že jsme hráli na domácím hřišti. To nám hodně pomohlo k výhře,“ komentoval brněnský korfbalista Peter Bušík triumf svého týmu 23:15.

Modří Sloni YMCA Znojmo vs SK RG Prostějov

Dočkali se proti neporaženému celku. Znojemští Modří Sloni se letos zatím i kvůli početné marodce trápili, zlom nastal v sobotu. Znojmo na své palubovce po bojovném výkonu porazilo 20:18 Prostějov a slaví první letošní body. „Potýkáme se se zraněními, takže naše myšlenky směřují hlavně k tomu, abychom poskládali tým. To možná byla naše výhoda. Skvěle nás takticky připravil trenér Jirka Podzemský a jeho pokyny vycházely. Výborně zahrály holky. Ke konci nás soupeř dotahoval, naštěstí jsme to udrželi,“ pochvalovala si znojemská opora Ivan Žák.

SK RG Prostějov vs KK Brno

Jediný, kdo letos dokázal porazit Brno, byl Prostějov. Povedlo se mu to před měsícem na jihu Moravy. V domácí hale však podobný úspěch nezopakoval. Vedoucímu celku tabulky Hanáci podlehli 26:29 a dokonali tak nevyvedený víkend. „Zápas byl daleko rychlejší než v sobotu s Budějovicemi. Nedělali jsme tolik chyb jako soupeř. Ten trochu riskuje a my máme navíc vyrovnanější ženskou část týmu. Vynikající utkání zahrála Eliška Zieglerová,“ pochválil brněnský Peter Bušík spoluhráčku.

KCC SOKOL České Budějovice vs SK Plhov Náchod

Nejjasnější zápas víkendu. Nováček z Náchodu neuspěl ani na čtvrtý pokus. Padl v Českých Budějovicích 19:29 a dál čeká na první výhru v extralize. „Je to vždy podobné. Na začátku se držíme, jenže nedáme šance a pak je to těžké. V neděli to pro nás navíc bylo obtížné na doskoku. Vysoký Filip Šmíd nastoupil s angínou a vydržel jen poločas. Soupeř má zkušené kluky a ti si to pohlídali,“ pravil náchodský stratég Radek Honzíček.

Aktuální tabulka:

1. Brno, KK 6 5 0 1 151 : 106 10

2. Prostějov, SK RG 5 3 0 2 122 : 96 6

3. České Budějovice, KCC Sokol 5 3 0 2 107 : 97 6

4. Modří Sloni YMCA Znojmo 4 1 0 3 70 : 102 2

5. SK Plhov Náchod 4 0 0 4 63 : 112 0

Další dvě kola extraligy se odehrají 4.1. a 5.1.2020.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.