ČESKÁ KORFBALOVÁ EXTARLIGA má za sebou dvě kola

Výsledky 2. kola

Ve znamení velkých bitev. Nedělní druhé kolo korfbalové extraligy nabídlo dva dramatické duely, do kterých se směle zapojil i nováček z Náchoda. Ten sice ve svém historicky prvním extraligovém utkání nakonec nestačil na obhájce titulu z Českých Budějovic, naznačil však, že v soutěži nechce hrát roli otloukánka. Překvapení se zrodilo v Brně, kde domácí Korfbal klub po dlouhé době nestačil na Prostějov.

SK Plhov Náchod vs KCC SOKOL České Budějovice

Odpor nováčka se čekal, realita však očekávání možná ještě předčila. Kdo si myslel, že úřadující mistr České korfbalové extraligy České Budějovice nováčka soutěže z Náchoda v jeho první extraligovém klání lehce přejedou, šeredně se mýlil. Pardubická hala totiž viděla vyrovnaný zápas, který Jihočeši ve svůj prospěch strhli až v posledních minutách a nakonec slavili hodně upocenou výhru 21:15. „Čekali jsme, že se budeme přetahovat. Stál proti nám mladý nabuzený soupeř a my se nemohli úplně dostat k naší taktice,“ líčila českobudějovická korfbalistka Hana Procházková.

KK Brno vs SK RG Prostějov

Téměř dva roky. Tak dlouho si museli počkat prostějovští korfbalisté, než opět porazí Brno. Naposledy se radovali na začátku roku 2018 a na vousatý triumf navázali až nyní ve druhém kole letošní extraligy. Po srdnatém výkonu Hanáci v Brně vyválčili výhru 20:15. „Je pravda, že už je to hodně dlouho. Na tu výhru si však pamatuji, bylo to v brněnských Bohunicích. V prvním poločase jsme sice Brno přehrávali, ale víc se trefoval soupeř. Zlom nastal po přestávce. Začalo nám padat víc střel a to rozhodlo,“ usmíval se nedělní nejlepší prostějovský střelec Jan Tichý, který mířil přesně pětkrát.

Další kolo extraligy přijde na řadu následující víkend.