Češi vezou z ME v cheerleadingu 3 poháry!

Mistrovství Evropy v cheerleadingu (ECU Europeans 2018) se konalo o víkendu 30. 6. – 1. 7. 2018 ve Finsku v Helsinkách. Zúčastnilo se téměř 3 000 nejlepších sportovců z celé Evropy. V obrovské konkurenci 26 zemí Češi obsadili hned tři pohárová místa!

Kategorii Senior Allgirl Elite (čistě ženské formace) ovládly Češky. Lady Eagles (klub Prague Eagles Cheerleaders) vybojovaly letos krásnou stříbrnou příčku za kolegyněmi z Maďarska. Bronzový pohár v této divizi putuje také do ČR, a to skupině JNS Phoenix (klub Join New Spirit Allstars). Linda Kotvová, trenérka Lady Eagles, zhodnotila výsledné umístění skupiny "Jsem pyšná, že se nám po druhé v řadě podařilo získat tak dobré umístění na evropském šampionátu. Do příprav jsme daly všechno a i když se nepodařilo obhájit loňský titul mistrů, ze  stříbrné příčky máme velikou radost, je to obrovský úspěch pro náš klub i pro ČR."

JNS Thunderbirds (klub Join New Spirit Allstars) vezou stříbro za svou choreografii v kategorii Senior Coed Elite (formace tvořená z žen i mužů). Zlato obsadil tým z Estonska. Ondřej Polanský, trenér JNS Thunderbirds, uvedl “S týmem JNS Thunderbirds jsme jeli obhajovat mistrovský titul a bylo pro nás velmi těžké ustát tlak. Po nevydařené sestavě jsme už ani nedoufali v umístění. Druhé místo pro nás bylo překvapení a jsme za něj vděční.”

V tanečních divizích ČR reprezentovaly Wild Cheerleaders, které v nejobsazenější divizi letošního šampionátu obsadily 19. místo.

České juniorky reprezentovaly v nedělní části soutěže JNS Silverbirds (klub Join New Spirit Allstars) a obsadily 13. příčku.

V cheerleadingu se soutěží ve tříminutových dynamických choreografiích, které předvádí 16-24 sportovců najednou. Cheerleading je širokospektrálním sportem zahrnující kombinaci akrobacie na zemi i ve vzduchu, atraktivní lidské pyramidy či tanec s barevnými pom-pomy. Důraz je kladen na obtížnost a technické provedení jednotlivých prvků. Jednotlivé divize se dělí dle věku a pohlaví sportovců, dále pak na choreografie akrobatické či čistě taneční.

Sportovní cheerleading je mezinárodně uznávaným sportovním odvětvím. V roce 2016 byl uznán Mezinárodním Olympijským výborem a byl přijat jako oficiální sportovní odvětví v sekci neolympijských sportů. Cheerleading v ČR má již čtvrt století historie (první klub založen roku 1993). V současné době se závodnímu cheerleadingu věnuje téměř 2 000 sportovců ve 36 klubech z celé ČR, ve všech věkových kategoriích.

Umístění České výpravy na ME 2018:

2. místo Senior Allgirl Elite Lady Eagles
2. místo Senior Coed Elite JNS Thunderbirds
3. místo Senior Allgirl Elite JNS Phoenix
13.místo junior Allgirl Elite JNS Silverbirds
19. místo Senior Freestyle Pom Wild Cheerleaders

TZ a foto: Česká asociace cheerleadingu

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.