CEB Cup 2019 Brno

V prvním červnovém týdnu bojovali Arrows Ostrava a Draci Brno v evropských baseballových pohárech. Arrows, jako vítězové Extraligy, měli premiéru v Champions Cupu, poháru pro mistry evropských ligových soutěží, který se odehrál v Bologni. Draci Brno startovali v nižší pohárové soutěži CEB Cupu. České týmy si účinkování v turnajích po roce prohodili. Draci Brno loni skončili v Champions Cupu v Rotterdamu pátí, Arrows na domácí půdě v Ostravě obsadili v CEB Cupu třetí místo.

Tato fotoreportáž se věnuje CEP Cupu, který hostilo Brno. Draci tedy měli výhodu domácího prostředí, většina zápasů se hrála na jejich domovském hřišti, Městském basebalovém stadionu, část zápasů potom na hřišti Hrochů v Komíně. Osm týmů z České republiky, Německa, Chorvatska, Švýcarska, Běloruska, Francie, Ukrajiny a Španělska bylo rozděleno do dvou skupin. Draci se ve skupině B nejdříve střetli se španělským týmem Valencia Astros a vyhráli těsně 2:1. Druhý zápas skončil jednoznačnějším výsledkem, když Draci porazili BioTexCom KNTU z Ukrajiny 10:0. Třetím soupeřem Draků byli francouzští Montigny Cougars, Draci zvítězili znovu jen těsně 6:5. Draci tedy bez porážky vyhráli skupinu B a postoupili do semifinále, v němž se utkali s druhým týmem skupiny A běloruským Minskem. O výsledku rozhodla 2. směna, v níž Draci zaznamenali 8 bodů, a celé utkání nakonec dovedli k přesvědčivé výhře 15:1. Finálový soupeřem Draků se stal německý VOITH Heidenheim Heidekoepfe. Heidenheim suverénně opanoval skupinu A po výhrách 12:0 nad chorvatským Varaždinem, 20:0 nad Minskem a 13:0 nad Curychem. V semifinále si pak připsal poněkud skromnější vítězství 5:0 nad Montigny Cougars.

Vzhledem k tomu, že ostravští Arrows v Bologni skončili sedmí a udrželi se tak v Champions Cupu, měla by Česká republika v případě finálového vítězství Draků příští rok v Champions Cupu dva zástupce. Německý Heidenheim však byl proti. Svým soupeřům ve skupině a v semifinále nedovolil žádný bod a čistý štít si udržel i ve finále. Sedm směn zůstalo skóre beze změny, v 8. směně ale po metách zdarma získal Heidenheim 3 body a do konce zápasu již Draky k ničemu nepustil. CEB Cup tak vyhrál Heidenheim s dominantním skóre 53: 0 z pěti zápasů a jeho vítězství znamená dvě místa pro Německo Champions Cupu pro rok 2020. Draci Brno získali druhé místo, třetí skončili Montigny Cougars.

Fotky jsou z úvodního zápasu celého turnaje mezi Montigny Cougars a BioTexCom KNTU, z napínavého souboje o třetí místo mezi Montigny Cougars a Minskem, které skončilo vítězstvím Montigny 3:2 až po 12 směnách, a z finálového zápasu.

Kompletní výsledky turnaje najdete zde https://www.baseballstats.eu/2019/brno/schedule.php

Celá fotogalerie:

CEB Cup

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.