Carboniacup zamíří na Sárvár již 9.6.

Další klání letošního zkráceného kalendáře má před sebou Carboniacup na maďarském okruhu Pannoniaring, který je více známým svou blízkostí s oblíbenou destinací turistů nazvanou Sárvár, tedy termální lázně.

Druhé letošní zastavení Carboniacupu přinese více jak sedm desítek aut na start závodu, kde se podle destinace a vývoje počasí ve střední Evropě dá předpokládat pěkné počasí, takže gumy dostanou zabrat,ale budou také lépe držet. Již podruhé se v rámci Carboniacupu objeví Abarthy ve stejnojmenném seriálu slovenských promotérů, kteří se na tento závod opět s námi spojili ve společný závod skupiny B.

Ve skupině A1 se poprvé předvede Mini Cooper jezdce Petra Brouska, ve dvoulitrech A2 pojedou proti  domácím jezdcům Pavel Zeman s Mazdou RX8, Zbyněk Čurda na BMW a Miroslav Beer na Subaru Impreza, z těch domácích pak uvidíme Ivanova a Viszokaye s BMW a Lengyela s Toyotou GT86. Ve třílitrech změří ve skupině A3 síly Dušan Vít, Luboš Sázava s vozy BMW. Třiapůlitry A4 přivedou na start Tomáše Zabloudila, Martina Tótha, či Filipa Vykouřila s BMW, kterým se pokusí sebrat body Maďaři Taschner a Kovács. Ve více upravených vozech skupiny A7 do 2000ccm se předvede pěkná Škoda 120 RS Jiřího Sedláka, proti dvěma domácím borcům Bertalanem a Mohácsim s Lotusy. Zatím se nám stýská po silných vozech skupin A8 a A9.

Ve skupině B sériových vozů pojedou tedy, jak jsme již zmínili v úvodu slovenské Abarthy ve skupině B6, mimo jiných jezdců uvidíme například Martin Ďurík, Pavol Ďurkové, Ludmila Habodasz, Zuzi Šteffeková nebo Tomáš Kameništiak s Abarthem 595, ostatní účastníci vyrazí s vozy Abarth 500.

Ve dvoulitrech sériovek dorazí na Sárvár dvojice Miloš Merta se Subaru BRZ a Libor Šajner s Toyotou GT86. Ve třílitrech si zazávodí Ivan Šoltys s Toyotou Yaris GR, Lukáš Liebzeit, Tomáš Beneš a Martin Hanzl s Alfami Romeo, Zdeněk Čurda s BMW 330ci, či Milan Zubatý s Fordem Fiesta. B4 do 3500ccm si to rozdají Ondřej Frič a Radek Zimmer na Lotusech Elise a Exige. Nad 3500ccm zazávodí v Maďarsku Josef Liška s AMG C63, Slováci Pavlanský, Cehula na BMW M2 a M4, jejich krajan Čižmárik s Porsche 911 Gts a GT3 RS Josef Hrdlička.

Skupina C patří prototypům a speciálům, nejinak tomu bude při maďarském klání u termálů. V C1 do 1400ccm změří svoje schopnosti a techniku Švýcaři Simon a Felix Neidhartovi proti Rakušanům Amesederovi a Höferovi s Performery a jediný vůz Revolution přiveze další Rakušan Friedrich Franz. V C2 prototypech nad 1400ccm bude bojovat Michal Paclík s vozem Norma M20 FC s Rakušany Rudolfa Schöflingera a nově také Jürgena Kapellera s Radicalem SR3 RS. Mezi Caterhamy do 1600ccm pojedou o body Jakub Kirchner, Simon Aglietti, Maty Vítek, Tomáš Frank a Marek Svačinka, v silnějších nad 1600ccm pojede MiVi proti Wolfgangu Luberovi z Německa na konstrukci Donkevoort.

Skupina D formulových vozů přivítá na startu v Maďarsku v D1 Honzu Riegra s Glorií C8F. Ve skupině D2 budou své zkušenosti sbírat a projevovat Němec Hartmut Heidicke s Tark – Kavorem a novice Veronika Krejsová na Metalexu 1-03. Souboj historických šestnáctistovek D3 si zopakují Němci Frank Thalmann, Toni Koitsch a Bernd Weber se stroji Estonia 25. Ve skupině dvoulitrů se přihlásily dva vozy stáje Renauer Motorsport, a to Alexander Talkanitsa z Běloruska a Rakušan Franz Irxenmayr na formulích Renault 2,0, přičemž prvně jmenovaný závodník jezdící pod rakouskou zástavou má za sebou velmi zajímavou kariéru v závodech GT vozů. Konkurenci jim obstarají Němec Reinhard Zängler s Oplem Lotus a Tomáš Pavel s Martini Renault. Skupinu D5 pojede další závodník Classic Racing Jan Čížek s Martini Renault 2,2ltr.

Možná piloty do Maďarska moc nelákala povinnost mít při vstupu do země platný PCR test, ovšem nařízení jsou jen jedna a musíme je proto dodržovat.

Vláďa Rožánek a Carboniacup 2021 team

 Foto: D. Belica

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.