Carboniacup vstupuje do jubilejní 10. sezóny prvním závodem v Mostě

Skvělých 95 přihlášených vozů přivítá na startu letošního prvního závodu Carboniacup na autodromu v Mostě dne 11.6., kam firma F-Drive vložila své finanční prostředky, přičemž se stala garantem závodů a její jméno tedy nese i název závodu F-Drive Energy Day.

Jubilejní desátá sezóna nezačala zrovna nejšťastněji, tedy Covidem 19 a s ním spojené nařízení vlády ČR znamenaly zrušení jak prvního závodu v Mostě, tak i později druhého závodu na Slovakiaringu. V kalendáři desáté sezóny zbyl tedy ještě dvakrát Most, Lausitzring, Slovakiaring a maďarský Pannoniaring. Celkem letos pojedeme podle plánu tedy ještě 5 klání, pokud to epidemiologická situace dovolí. Ačkoliv máme diváckou kulisu velmi rádi, bohužel při prvních závodech v Mostě musíme jet bez Vás a ani týmy nemohly kromě svých mechaniků vzít s sebou jejich jinak velmi potřebný doprovod v podobě fanoušků a rodiny, situace nás moc mrzí, ale bohužel musíme respektovat vydaná nařízení.

Na přípravu vozů bylo více času, a proto se těšíme, že to bude při výkonech na dráze vidět. Určitě závodníci provětrali své virtuální mazlíčky a zkusili své umění na simulátorech, kde při nabourání nevznikají žádné újmy. Hodnocení všech dosavadních klání necháváme na jezdcích samotných, jejich přízeň znamená pro nás velké úsilí, zhodnocené plným startovním roštem a výkonů na trati.

Na start do Mostu se poskládá celých 95 závodních vozů. Závod skupiny A cestovních vozů se rozdělí do dvou závodních skupin Ajun., A1, A2,A3 a A7 a A+ jako druhá jízda představí slušné pole A4+A5 a A8+A9. V nabité startovní listině nechybí Matěj Chabr s VW Golf, Aleš Göllner se Civicem Type R, nováček Gustav Niedelski s Audi A3, dvě Mazdy RX8 s Pavlem Zemanem a Miroslavem Gajdošem, BMW Zbyňka Čurdy, Miroslava Švece, Olafa Haeusnera, či Jana Webera. Se Škodou Fábia přijede do Mostu Jiří Bažata a Petr Zelenka, Daniel Tomek představí Škodu Octavii III a Tomáš Kusý s Petrem Mandelíkem pojedou na Lotusech Exige. Premiéru by měla obstarat i Yasmeen Koloc s Renaultem Clio, se kterým pojede také Radek Layer.

A+ patří silnějším vozům. Do 3500ccm v A4 proti sobě pojedou BMW Tomáše Zabloudila, Mi-Vi a Otto Svoboda, A5 patří Vlastimilu Pavlíkovi s Ferrari F430 a Janu Starostovi s Fordem Mustang. V A8 do 3500ccm s úpravami se představí Vít Smejkal s Octavií DTM, Lukáš Urban s Lotusem Elise, Jáchym Galáš s VW Golf TCR, či Pavel Sergovec s KTM X-Bow GT4. Nejsilnější speciály cestovních vozů přivítají Libora Dvořáčka a Bronislava Formánka s Lamborghini Huracan, na dalším Lamborghini také Dennise Waszka, David Vršecký a Libor Milota předvedou své Mercedesy AMG GT3, a v neposlední řadě uvidíme také Porsche GT3 Jana Hladíka a Ivana Šoltyse který přijede až ze Slovenska.

Skupina B přivítá sériové vozy, tedy cestovní vozy. B1 do 1600ccm pojede Jiří Zeman starší s Hondou Civic, italsko-japonský souboj předvede skupina B2 do 2000ccm, a to v podání jezdců Ivo Štajdla s Alfou Romeo, Miroslava Beera se Subaru Impreza nebo Libora Šajnera s Toyotou GT86, B3 do 3000ccm přivede na start Zdeňka Čurdu s BMW 330Ci, nováčka Jiřího Kozáka s Hondou Prelude, Martina Hanzla, Lukáše Liebzeita, či Tomáše Beneše s Alfami Romeo, nebo Jiřího Švece s Porsche 944. B4 do 3500ccm pojedou Petr Kameník s Renaultem Megane, Tomáš Honc s Hondou Type R a Radek Zimmer s Lotusem Exige S. Nejsilnější B5 má za favority Standu Šedivce s Corvette ZR1, Boška Tripalo, či Luboše Sázavu s vozy Porsche.

 carboniaCup2020.jpg

Skupina C pro prototypy a speciály má ochuzené pole o rychlé motokáry typu Pacemaker a Performer, se kterými se uvidíme na Lausitzu, ale fanoušci nemusí truchlit, protože je čeká i tak velmi pestré pole. V prototypech C2 nad 1400ccm pojede Václav Janík a Michal Paclík s Normou M20FC a Libor Neckář s Ligierem JS53, C3 pro Caterhamy a jim odvozené stroje do 1600ccm si přijedou zazávodit Jakub Kirchner, Ondřej Hejduk, Marek Svačinka, Michal Rejman, Tomáš Frank a nováček Mates Vítek. Silnější Caterhamy C4 pojede Tomáš Voldřich a Angel Bratovanov. C5 pro vozy KTM X-bow přivítá Miroslava Šimona, Tomáše Minibergera a Jana Marečka.

Skupina D formulových vozů přivítá kromě našich jezdců i německé příznivce dvoustopých monopostů. D1 neboli 1400ccm s motocyklovými motory bude také soubojem italských Glorií v podání Honzy Riegera, Ondřeje Hůlky a Tomma Flemminga. D2 pro automobilové motory 1400ccm přivede na start matadora Igora Lešinského s Van Diemen, proti Estonii 21-10 Hartmuta Heidickeho a Jeanette Siegert s MT77. D3 do 1600ccm patří německé sestavě Ingo Weiss - Tattus Renault, Heiko Werner - Formel ADAC, Frank Thallmann s Estonií 25 a Holger Wilms s Melkusem 90. D4 přivítá formule do 2000ccm, tedy 2:2 tedy dva Čechy Tomáše Pavla s Martini Renault a Tomáše Chabra s F Renault, proti Timu Rädleinovi s dalším Renaultem a jezdcem "Perry", který pojede s novou technikou F3. Nad 2000ccm pojedou v D5 Jan Matyáš s F4 Tattus a Lubomír Světinský s Dallarou GP2.

I přes nemožnost sledovat závody přímo na autodromu nabídneme společně s autodromem Most možnost sledovat dění online, přes mobil lze sledovat časy a pozice přes aplikaci Speedhive od MyLaps. Sportu zdar a tomu motoristickému zvlášť.

 

Vláďa Rožánek, Carboniacup team 2020

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.