Carboniacup se stovkou vozů vstupuje do deváté sezóny závodem v Mostě

V Mostě odstartuje na autodromu další ročník Carboniacupu s více jak sto vozy ve startovním poli. Garantem tohoto dne je firma Lutopol, tedy se objevuje i v názvu dne a odstartuje tedy závodní sezonu s názvem Lutopol Racing Day.

Začíná již devátý ročník série, ve které najdeme nejen sériové vozy, upravené cesťáky a GT vozy, ale také prototypy a speciální konstrukce i formulové vozy. Bez zajímavosti není ani start čistokrevné formule, či Performerů, tedy tzv. velkých motokár.

Skupina A patří opět upraveným cestovním a GT vozům. Závod skupiny A bude v Mostě rozložen na dvě závodní jízdy, kvůli velkému počtu přihlášených vozů. Do Carboniacupu se po pauze vrací Jiří Mika s Citroenem Saxo VTS, také vrchařský mostecký závodník Miroslav Pešek, s VW Golf pojede domácí pilot Matěj Chabr, dvojici sovětských vozů Lada přiveze německá dvojice T.Roth a S.Landwehr, Pavel a Jiří Zemanové přestoupili do skupiny A ze sériovek a pojedou s osvědčenou technikou Mazda RX8 a Hondou CRX, se kterou přijede i Němec J.Teuser. Hned pět vozů BMW pojedou O.Krupka, W.Förster, M.Dietze, O.Hauesner a U.Schäffer. Skupinu A uzavřou jezdci z Polska s Porsche 944, tedy T.Sacinski a A.Baczynski.

V silnějších vozech A+ přijedou poprvé letos provětrat svou techniku Jiří Procházka, Otto Svoboda s vozy BMW, Vlastimil Pavlík s Ferrari F430, Jan Starosta s Mustangem GT4, Jiří Sedlák s novým vozem Honda S2000, Richie Rich na Audi R8 LMS, Rakušan Oliver Michael na Porsche GT3 Cup či Honza Hladík s dalším Porsche.

Skupina B sériových vozů přivítá vozy známé i nové, ze stálic přijede Zdeněk Čurda s BMW M3, Radek Zimmer s Exigem, Tomáš Beneš na Alfě Romeo. Nováčky budou Ivo Štaidl s Alfou Romeo, Aleš Gollner s Hondou Civicm Vladimír Zelenka s Audi A3, či Chorvat Boško Tripalo s Porsche, který poměří síly s Miroslavem Beerem na Subaru WRX Sti.

Skupina speciálních vozů skupiny C nabídne celkem 11 rychlých velkých motokár Performerů a nových Revolutionů, se kterými pojede jak konstuktér Gottfried Hatz z Rakouska, tak jeho krajan K.H.Matzinger, Němci T.Marggraf, D.Hentschel, či P.Elkmann. Nováčkem je Polák S.Urbaniak. Přijede také Němec Peter Kormann s velkým prototypem PRC Audi Turbo, jeho konkurenty pak budou Rudolf Radič a Martin Kunc s prototypy Radical. O.Hejduk, M.Svačinka, MiVi a Křečkové si zasoutěží na vozech Caterham, s vozy KTM X.-Bow pak trojice M.Šimon, J.Mareček a R.Havlík.

Ve skupině D očekáváme velký souboj 24 formulových monopostů. Pojede jak domácí velmi rychlý Honza Rieger a Tomáš Mohelnický s vozy formule Gloria, plejáda německy mluvících pilotů převážně s monoposty Mondial, tedy východoněmecké MT77, či Estonia z dalekého východu. Přijedou tak například Peter Benz, Heiko Werner, Daniel Richter, Jeanette Siegert, či Sven Steinbach. Do souboje 4 formulí Renault 2,0 se zapojí i domácí stáj Lutopol s jezdcem Radkem Polákem, Václav Laušmann a dva Němci T.Rädlein a nováček D.Luderer z HKC Academy Most. Lákadlo pro diváky se ukrývá ve dvou vozech skupiny D5, tedy nejsilnější formule. Do F4 Abart usedne z GT2 Motorsportu Václav Zajíc a s čistokrevnou formulí Dallara GP2 se představí Lubomír Světinský.

Při první závodu sezóny 2019 určitě nuda nebude, velký počet přihlášených jezdců slibuje zajímavé závodění a vstup pro diváky bude opět zdarma. Závod se koná v neděli 7.4., tak doražte fandit, tréninky začínají v 9h, kvalifikace startují v 13:20 a hlavní závody začnou 15:25 závodem skupiny D formulových monopostů.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.