Carboniacup profrčel okruhem Pannonia ringu

Pěkné slunečné počasí přívítalo další díl Carboniacupu a jeho druhého klání a třetí závodní jízdy zároveň, nedaleko lázní Sárvár na okruhu Pannoniaring, který vyniká velmi příjemným zázemím.

Za přísnějších hygienických opatření, tedy bez diváků a s testy přes hranice se odjel druhý závodní den Carboniacupu 2021 na okruhu Pannoniaring v Maďarsku. Sluníčko se do asfaltu dost opíralo, a tak gumy mizely trochu rychleji, než jindy, ovšem zase lépe držely. I při druhém klání zkráceného kalendáře byly k vidění cestovní a GT vozy, prototypy i formule. Na jezdce čekali 3 tréninkové jízdy, kvalifikace a závod s letmým startem.

Ve skupině A1 do 1600 zvítězil Petr Brousek s MINI Cooperem, po delší odmlce jsme tak mohli obdivovat tento zajímavý automobil v závodní verzi. Ve dvoulitrech A2 ukazoval soupeřům záda svého BMW M3 Zbyněk Čurda, který  nechal za sebou Maďara Ivana Ivanova s BMW a bronzový post obsadil Pavel Zeman s Mazdou RX-8. Ve třílitrech A3 si to mezi sebou rozdali dvě BMW Dušana Víta a Luboše Sázavy, přičemž zlato odvezl Dušan Vít. Skupina A4 do 3500ccm měla na stupních především domácí jezdce Taschnera a Kovácse s BMW a třetí místo obsadil Martin Toth s BMW M3 E46. Ve  více upravených závodních vozech do 2000ccm skupiny A7 dominovali Maďaři Mohácsi a Bertalan na Lotusech a bronzový stupínek patřil Jiřímu Sedlákovi se Škodou 110 RS.

Ve skupině B2 sériových cestovních aut do 2000ccm zvítězilo Subaru BRZ Miloše Merty před Toyotou GT86 Libora Šajnera. Zlatý věnec z třílitrů odvezl Zdeněk Čurda s BMW 330ci, který za sebou nechal Milana Zubatého na Fordu Fiesta a Tomáše Beneše na Alfě Romeo. Do 3500ccm dominoval Radek Zimmer s Lotusem Exige, před Onřejem Fričem na Lotusu Elise. Nad 3500ccm B5 si zlato odváží Josef Hrdlička s Porsche GT3 RS, před Peterem Čižmárikem na dalším Porsche 911 GTS a Štefanem Cehulou ze Slovenska na BMW M2.

Skupina B6 patřila opět Abarthům, neboli stejné závodní technice, v nich zvítězil Martin Prič, před Tomášem Kameništiakem a Rado Obrtalem. Celkem zajímavé a vyrovnané vozy Abarth a pěkné startovní pole se nám opět představilo po boku Carboniacupu.

Prototypy skupiny C1 do 1400ccm opanovala rychlá ,,motokára,, Performer Markuse Amesedera, před dalším Rakušanem Markusem Höferem a Švýcarem Felixem Neidhardtem. Skupina C2 prototypů nad 1400 patřila do režie Rakušana Rudolfa Schöflingera s Radicalem, před Svitavákem Michalem Paclíkem s Normou M20 FC a Rakušanem Jürgenem Kapellerem na Radicalu SR3 RS. V Caterhamech C3 do 1600ccm zvítězil Jakub Kirchner, před Tomášem Frankem a Maty Vítkem. V silnějších nad 1600ccm si odvezl zlato Wolfgang Luber s Donkervoortem.

Ve formuli do 1400ccm s motocyklovými motory jel jako jediný jezdec této třídy Honza Rieger s formulí Gloria C8F, pro technickou závadu závod nakonec nedokončil, ale se svojí formulí během dne sváděl urputné boje s dvoulitrem Alexandra Talkanitsy z Renauer Motorsportu a byla z toho nakonec alespoň útěcha ve formě ocenění za nejrychlejší čas dne zajetý v závodě.

Mezi automobilovými motory byl nejúspěšnějším Němec Hartmut Heidicke s Tark-Kavor, před premiantkou v Carboniacupu Veronikou Krejsovou s Metalexem 1-03. V šestnáctistovkách D3 si výhrou udělal radost Toni Koitsch, před Frankem Thalmannem a Berndem Weberem z Německa, všichni startovali na vozech Estonia 25.

Ve dvoulitrových monopostech D4 tentokrát vyjel první místo Alexander Talkanitsa s formulí Renault 2,0 před stájovým kolegou Franzem Irxenmayrem na další formuli Renault 2,0 z Renauer Motorsportu a bronzový stupínek obsadil Tomáš Pavel s konstrukcí Martini Renault. Další jezdec Classic Racing pak zvítězil v D5 nad 2000ccm, byl jím Petr Čížek s Martini Renault 2,2ltr. Více jezdců jsme kvůli nepříznivé hygienické situaci v Maďarsku neviděli. Doufejme, že v Mostě opět uvidíme nejen plný rošt, ale také nějaké ty diváky.

Z průbězného vedení se ve svých skupinách celkově radují zatím Dušan Vít, Josef Hrdlička, Markus Ameseder či Hartmut Heidicke.

Další závod v Mostě startuje již 14.7. nezapomeňte se včas přihlásit!

Těšíme se na Vás.

Vláďa Rožánek, Carboniacup 2021 team
Foto: D. Friček

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.